IniciGrupsConversesMésTendències
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.

Premis literaris: Locus 1998 Poll, All-Time Best SF Novel Before 1990

Les cobertes dels títols premiats

Obres (57)

TítolsOrdre
Duna de Frank Herbert1
The Moon Is a Harsh Mistress de Robert A. Heinlein2
The Left Hand of Darkness de Ursula K. Le Guin3
The Foundation Trilogy de Isaac Asimov4
Stranger in a Strange Land de Robert A. Heinlein5
Las estrellas mi destino de Alfred Bester6
A Canticle for Leibowitz de Walter M. Miller Jr.7
La fi de la infantesa de Arthur C. Clarke8
El joc de l'Ender de Orson Scott Card9
Hyperion de Dan Simmons10
Gateway de Frederik Pohl11
The Forever War de Joe Haldeman12
More Than Human de Theodore Sturgeon13
Lord of Light de Roger Zelazny14
Neuromàntic de William Gibson15
Startide Rising de David Brin16
La Màquina del temps de H. G. Wells17
The Man in the High Castle de Philip K. Dick18
The Dispossessed de Ursula K. Le Guin19
Stand on Zanzibar de John Brunner20
The Demolished Man de Alfred Bester22
Les cròniques marcianes de Ray Bradbury23
Starship Troopers de Robert A. Heinlein24
1984 de George Orwell25
Downbelow Station de C. J. Cherryh25
Ringworld de Larry Niven25
2001, una odissea a l'espai de Arthur C. Clarke27
La guerra de los mundos de H. G. Wells28
Fahrenheit 451 de Ray Bradbury29
The Mote in God's Eye de Larry Niven30
Way Station de Clifford D. Simak31
Star Maker de Olaf Stapledon32
Dying Inside de Robert Silverberg33
The City and the Stars de Arthur C. Clarke34
Dhalgren de Samuel R. Delany35
Encontre amb Rama de Arthur C. Clarke36
Mission of Gravity de Hal Clement37
City de Clifford D. Simak38
Cyteen de C. J. Cherryh38
Flowers for Algernon de Daniel Keyes40
Double Star de Robert A. Heinlein41
Earth Abides de George R. Stewart41
The Door into Summer de Robert A. Heinlein43
Last and First Men de Olaf Stapledon43
Ubik de Philip K. Dick43
Norstrilia de Cordwainer Smith46
The Witches of Karres de James H. Schmitz46
Frankenstein de Mary Shelley48
Have Spacesuit, Will Travel de Robert A. Heinlein48
Time Enough for Love de Robert A. Heinlein48
Blade runner de Philip K. Dick51
Los propios Dioses de Isaac Asimov52
To Your Scattered Bodies Go de Philip José Farmer52.1
The Fabulous Riverboat (Riverworld Saga, Book 2) de Philip José Farmer52.2
The Dark Design de Philip José Farmer52.3
The Magic Labyrinth de Philip José Farmer52.4
Gods of Riverworld de Philip José Farmer52.5

Descripció del premi

Premis literaris relacionats

Noves col·leccions editorials relacionades