IniciGrupsConversesMésTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.

Premis literaris: Wyoming Buckaroo Nominee

Les cobertes dels títols premiats

Obres (306)

TítolsOrdre
Amber Brown Is Not a Crayon de Paula Danziger1998-1999
Arthur's Chicken Pox de Marc Brown1998-1999
Chicka Chicka Boom Boom de Bill Jr. Martin1998-1999
Comet's Nine Lives de Jan Brett1998-1999
The Hallo-Wiener de Dav Pilkey1998-1999
Henry and Mudge and the Forever Sea de Cynthia Rylant1998-1999
If You Give a Moose a Muffin de Laura Numeroff1998-1999
The Library Dragon de Carmen Agra Deedy1998-1999
Lilly's Purple Plastic Purse de Kevin Henkes1998-1999
The Napping House de Audrey Wood2nd Runner-up 1998-1999
Piggie Pie! de Margie Palatini1998-1999
The Polar Express de Chris Van Allsburg1st Runner-up 1998-1999
Red Leaf, Yellow Leaf de Lois Ehlert1998-1999
Something from Nothing de Phoebe Gilman1998-1999
Stellaluna de Janell CannonWinner 1998-1999
Stephanie's Ponytail de Robert Munsch1998-1999
Thunder Cake de Patricia Polacco1998-1999
Tops and Bottoms de Janet Stevens1998-1999
Armadillo Rodeo de Jan Brett2000-2001
A Bad Case of Stripes de David Shannon2nd Runner-up 2000-2001
Bark, George de Jules Feiffer1st Runner-up 2000-2001
Cook-a-Doodle-Doo de Janet Stevens2000-2001
Dinorella: A Prehistoric Fairy Tale de Pamela Duncan Edwards2000-2001
The Easter Egg Farm de Mary Jane Auch2000-2001
El Grúfal de Julia Donaldson2000-2001
Get Out Of Bed! de Robert Munsch2000-2001
Hello, Red Fox de Eric Carle2000-2001
Hooway for Wodney Wat de Helen LesterWinner 2000-2001
Junie B. Jones and Her Big Fat Mouth de Barbara Park2000-2001
Measuring Penny de Loreen Leedy2000-2001
Polkabats and Octopus Slacks: 14 Stories de Calef Brown2000-2001
Sweet Dream Pie de Audrey Wood2000-2001
Zoom Broom de Margie Palatini2000-2001
Amelia Hits the Road de Marissa Moss2001-2002
The Baby Beebee Bird de Diane Redfield Massie2001-2002
Bugs! de David T. Greenberg2001-2002
Cindy Ellen: A Wild Western Cinderella de Susan Lowell2001-2002
Click, Clack, Moo: Cows That Type de Doreen Cronin2nd Runner-up 2001-2002
Gingerbread Baby de Jan Brett2001-2002
Giraffes Can't Dance de Giles Andreae2001-2002
Grandad's teeth de Rod Clement1st Runner-up 2001-2002
Harriet, You'll Drive Me Wild! de Mem Fox2001-2002
How Do Dinosaurs Say Good Night? de Jane Yolen2001-2002
Jubal's Wish de Audrey Wood2001-2002
Junie B. Jones Is a Beauty Shop Guy de Barbara Park2001-2002
No, David! de David ShannonWinner 2001-2002
Olivia de Ian Falconer2001-2002
When Sophie Gets Angry -- Really, Really Angry... de Molly Bang2001-2002
Albert de Donna Jo Napoli2002-2003
Armadillo Tattletale de Helen Ketteman2002-2003
Cowboy Sam and Those Confounded Secrets de Kitty Griffin2002-2003
Don't Need Friends de Carolyn Crimi2002-2003
Junie B. Jones Is Captain Field Day de Barbara Park2002-2003
Mouse Mess de Linnea Asplind Riley2002-2003
Parts de Tedd Arnold1st Runner-up 2002-2003
Rattlesnake Dance de Jim Arnosky2nd Runner-up 2002-2003
Roar!: A Noisy Counting Book de Pamela Duncan Edwards2002-2003
Sit, Truman! de Dan Harper2002-2003
Snow Bear de Jean Craighead George2002-2003
Wemberly Worried de Kevin Henkes2002-2003
What! Cried Granny de Kate LumWinner 2002-2003
When Esther Morris Headed West: Women, Wyoming, and the Right to Vote de Connie Nordhielm Wooldridge2002-2003
With Love, Little Red Hen de Alma Flor Ada2002-2003
Alatorta de Janell Cannon2003-2004
Bear Snores On de Karma Wilson2003-2004
Dear Mrs. LaRue: Letters from Obedience School de Mark Teague1st Runner-up 2003-2004
Duck on a Bike de David Shannon2003-2004
Epossumondas de Coleen Salley2nd Runner-up 2003-2004
Franny B. Kranny, There's a Bird in Your Hair! de Harriet Lerner2003-2004
Gooney Bird Greene de Lois Lowry2003-2004
Horace and Morris But Mostly Dolores de James Howe2003-2004
If You Take a Mouse to the Movies de Laura Numeroff2003-2004
The Recess Queen de Alexis O'Neill2003-2004
Slowly, Slowly, Slowly, Said the Sloth de Eric Carle2003-2004
Stand Tall, Molly Lou Melon de Patty Lovell2003-2004
I Stink! de Kate McMullanWinner 2003-2004
The Teddy Bear de David McPhail2003-2004
That Pesky Rat de Lauren Child2003-2004
Diary of a Worm de Doreen Cronin2nd Runner-up 2004-2005
Dinnertime! de Sue Williams2004-2005
Don't Let the Pigeon Drive the Bus! de Mo WillemsWinner 2004-2005
Farmer McPeepers and His Missing Milk Cows de Katy S. Duffield2004-2005
A Fine, Fine School de Sharon Creech2004-2005
Fireboat: The Heroic Adventures of the John J. Harvey de Maira Kalman2004-2005
Get Well, Good Knight de Shelley Moore Thomas2004-2005
How Do Dinosaurs Get Well Soon? de Jane Yolen2004-2005
How I Became a Pirate de Melinda Long2004-2005
Jackalope de Janet Stevens2004-2005
The Magic Hat (Book and CD) de Mem Fox2004-2005
On Noah's Ark de Jan Brett2004-2005
Punctuation Takes a Vacation de Robin Pulver2004-2005
A Story for Bear de Dennis Haseley2004-2005
Take Me Out of the Bathtub and Other Silly Dilly Songs de Alan Katz1st Runner-up 2004-2005
Alice the Fairy de David Shannon2005-2006
Bear Wants More de Karma Wilson2005-2006
Jungle Drums de Graeme Base2005-2006
Late for School de Mike Reiss2005-2006
The Legend of Spud Murphy de Eoin Colfer2005-2006
Mister Seahorse de Eric Carle2005-2006
Moo Who? de Margie Palatini2005-2006
My Lucky Day de Keiko KaszaWinner 2005-2006
Nine Animals and the Well de James Rumford2005-2006
One-Dog Canoe de Mary Casanova2005-2006
Pindulí de Janell Cannon2nd Runner-up 2005-2006
Science Verse de Jon Scieszka2005-2006
The Toughest Cowboy: or How the Wild West Was Tamed de John Frank1st Runner-up 2005-2006
The Umbrella de Jan Brett2005-2006
Why Epossumondas Has No Hair on His Tail de Coleen Salley2005-2006
I Ain't Gonna Paint No More! de Karen Beaumont2nd Runner-up 2006-2007
Beatrice Doesn't Want To de Laura Numeroff2006-2007
Chameleon, Chameleon de Joy Cowley2006-2007
Fold Me a Poem de Kristine O'Connell George2006-2007
The Great Fuzz Frenzy de Janet Stevens2006-2007
The Great Graph Contest de Loreen Leedy2006-2007
The Hungry Coat: A Tale from Turkey de Demi2006-2007
Leonardo, the Terrible Monster de Mo Willems2006-2007
Lilly's Big Day de Kevin Henkes2006-2007
Little Pea de Amy Krouse Rosenthal2006-2007
Mercy Watson to the Rescue de Kate DiCamillo2006-2007
Mrs. McBloom, Clean Up Your Classroom! de Kelly Dipucchio2006-2007
Skippyjon Jones in the Doghouse de Judy SchachnerWinner 2006-2007
Sweet Tooth de Margie Palatini1st Runner-up 2006-2007
Wild About Books de Judy Sierra2006-2007
Bad Kitty de Nick BruelWinner 2007-2008
The Boy Who Cried Wolf de B. G. Hennessy2007-2008
Chickerella de Mary Jane Auch2007-2008
Chicks and Salsa de Aaron Reynolds2007-2008
Edwina, The Dinosaur Who Didn't Know She Was Extinct de Mo Willems2007-2008
Ellison the Elephant (with Audio CD) de Eric Drachman2007-2008
Fat Bat and Swoop (Early Chapter Books (Henry Holt & Company)) de Leo Landry2007-2008
A Girl and Her Gator de Sean Bryan2007-2008
Monkey Business de Wallace Edwards2007-2008
Owen & Mzee: A Day Together de Craig Hatkoff1st Runner-up 2007-2008
Pancakes For Supper de Anne Isaacs2007-2008
Probuditi! de Chris Van Allsburg2007-2008
Sunny Boy!: The Life and Times of a Tortoise de Candace Fleming2007-2008
Ten-Gallon Bart de Susan Stevens Crummel2nd Runner-up 2007-2008
Too Many Frogs de Sandy Asher2007-2008
Bad Dog, Marley! (Beloved Book and Plush Puppy) de John GroganWinner 2008-2009
Castaway Cats de Lisa Wheeler2008-2009
Dogku de Andrew Clements2008-2009
Don't Touch My Hat de James Rumford2008-2009
The End de David LaRochelle2008-2009
The Gingerbread Cowboy de Janet Squires2008-2009
Henry's Freedom Box de Ellen Levine2008-2009
Knut: How One Little Polar Bear Captivated The World de Craig Hatkoff1st Runner-up 2008-2009
Max's Words de Kate Banks2008-2009
Maybelle in the Soup de Katie Speck2008-2009
Mind Your Manners, B.B. Wolf de Judy Sierra2008-2009
Puff the Magic Dragon de Peter Yarrow2nd Runner-up 2008-2009
Traction Man is Here! de Mini Grey2008-2009
When Dinosaurs Came with Everything de Elise Broach2008-2009
Birds de Kevin Henkes2009-2010
A Couple of Boys Have the Best Week Ever de Marla Frazee2009-2010
Cowboy Camp de Tammi Sauer2009-2010
Danny Diamondback de Barry E. Jackson1st Runner-up 2009-2010
Help Me, Mr. Mutt!: Expert Answers for Dogs with People Problems de Janet Stevens2009-2010
The Incredible Book Eating Boy de Oliver Jeffers2nd Runner-up 2009-2010
Lightship de Brian Floca2009-2010
Millie Waits for the Mail de Alexander Steffensmeier2009-2010
Monarch and Milkweed de Helen Frost2009-2010
Pinkalicious de Victoria KannWinner 2009-2010
Ratpenats a la biblioteca de Brian Lies2009-2010
Skunkdog de Emily Jenkins2009-2010
Snoring Beauty de Bruce Hale2009-2010
Uh-oh, Cleo de Jessica Harper2009-2010
A Visitor for Bear de Bonny Becker2009-2010
Always In Trouble de Corinne Demas1st Runner-up 2010-2011
The Bog Baby de Jeanne Willis2010-2011
Chicken Dance de Tammi Sauer2010-2011
Crazy Hair de Neil Gaiman2010-2011
Felicity Floo Visits the Zoo de E.S. Redmond2010-2011
I Hate Reading: How to Get Through 20 Minutes of Reading a Day Without Really Reading de Arthur Bacon2010-2011
Let's Do Nothing! de Tony Fucile2010-2011
Long Shot: Never Too Small to Dream Big de Chris Paul2010-2011
Never Smile at a Monkey: And 17 Other Important Things to Remember de Steve Jenkins2010-2011
Otis de Loren Long2010-2011
Rhyming Dust Bunnies de Jan ThomasWinner 2010-2011
Tadpole Rex de Kurt Cyrus2010-2011
Titanicat (True Stories) de Marty Crisp2nd Runner-up 2010-2011
Yes Day! de Amy Krouse Rosenthal2010-2011
Art & Max de David Wiesner2011-2012
A Beach Tail de Karen Lynn Williams2011-2012
Bink & Gollie de Kate DiCamillo2011-2012
Every Cowgirl Needs a Horse de Rebecca Janni2011-2012
Interrupting Chicken de David Ezra Stein2011-2012
The Junkyard Wonders de Patricia Polacco2011-2012
Miss Brooks Loves Books (and I don't) de Barbara Bottner2011-2012
I Need My Monster de Amanda Noll2nd Runner-up 2011-2012
Nubs: The True Story of a Mutt, a Marine & a Miracle de Brian DennisWinner 2011-2012
Quackenstein Hatches a Family de Sudipta Bardhan-Quallen2011-2012
Shark vs. Train de Chris Barton1st Runner-up 2011-2012
Smooch Your Pooch de Teddy Slater2011-2012
Sylvie de Jennifer Sattler2011-2012
Those Darn Squirrels! de Adam Rubin2011-2012
A Whiff of Pine, a Hint of Skunk: A Forest of Poems de Deborah Ruddell2011-2012
11 Experiments That Failed de Jenny Offill2012-2013
Betty Bunny Loves Chocolate Cake de Michael Kaplan1st Runner-up 2012-2013
Chicken Cheeks de Michael Ian Black2nd Runner-up 2012-2013
Extra Yarn de Mac Barnett2012-2013
Hot Rod Hamster de Cynthia LordWinner 2012-2013
My Rhinoceros de Jon Agee2012-2013
Pop!: The Invention of Bubble Gum de Meghan McCarthy2012-2013
Robot Zot! de Jon Scieszka2012-2013
Stink: Solar System Superhero de Megan McDonald2012-2013
Stuck de Oliver Jeffers2012-2013
Ten Rules You Absolutely Must Not Break if You Want to Survive the School Bus de John Grandits2012-2013
Trouble Gum de Matthew Cordell2012-2013
I Want My Hat Back de Jon Klassen2012-2013
You Will Be My Friend! de Peter Brown2012-2013
You're Finally Here! de Mélanie Watt2012-2013
The Camping Trip that Changed America de Barb Rosenstock2013-2014
Chalk de Bill Thomson2nd Runner-up 2013-2014
Creepy Carrots! de Aaron ReynoldsWinner 2013-2014
Each Kindness de Jacqueline Woodson2013-2014
Lacey Walker, Nonstop Talker (Little Boost) de Christianne C. Jones2013-2014
Little Dog Lost: The True Story of a Brave Dog Named Baltic de Monica Carnesi1st Runner-up 2013-2014
Little Elephants de Graeme Base2013-2014
Mario Makes a Move de Jill McElmurry2013-2014
Me . . . Jane de Patrick McDonnell2013-2014
Nighttime Ninja de Barbara DaCosta2013-2014
Oh, No! de Candace Fleming2013-2014
One Cool Friend de Toni Buzzeo2013-2014
The Princess and the Packet of Frozen Peas de Tony Wilson2013-2014
Tales for Very Picky Eaters de Josh Schneider2013-2014
The Zoo with the Empty Cage (Field Trip Mysteries) de Steve Brezenoff2013-2014
The Buffalo Are Back de Jean Craighead George2014-2015
Exclamation Mark de Amy Krouse Rosenthal2nd Runner-up 2014-2015
George Flies South de Simon James2014-2015
The Highway Rat de Julia Donaldson2014-2015
How Martha Saved Her Parents from Green Beans de David LaRochelle1st Runner-up 2014-2015
How to Train a Train de Jason Carter Eaton2014-2015
Journey de Aaron Becker2014-2015
Monkey & Robot de Peter Catalanotto2014-2015
A Moose That Says Moo de Jennifer Hamburg2014-2015
The Most Magnificent Thing de Ashley Spires2014-2015
Neville de Norton Juster2014-2015
The Story of Fish and Snail de Deborah Freedman2014-2015
The Three Ninja Pigs de Corey Rosen SchwartzWinner 2014-2015
Tito Puente, Mambo King/Tito Puente, Rey del Mambo (Pura Belpre Honor Books - Illustration Honor) de Monica Brown2014-2015
Xander's Panda Party de Linda Sue Park2014-2015
The Bear Ate Your Sandwich de Julia Sarcone-Roach2015-2016
Blackout de John Rocco2015-2016
The Book with No Pictures de B. J. NovakWinner 2015-2016
Breaking News: Bear Alert de David Biedrzycki2015-2016
The Cat, the Dog, Little Red, the Exploding Eggs, the Wolf, and Grandma de Diane Fox2015-2016
Dojo Daycare de Chris Tougas2nd Runner-up 2015-2016
I Don't Want to Be a Frog de Dev Petty2015-2016
Gaston de Kelly Dipucchio2015-2016
IQBAL MALALA DUES HISTORIES SOBRE LA VALENTIA (CATALAN) de Jeanette Winter2015-2016
Ivan: The Remarkable True Story of the Shopping Mall Gorilla de Katherine Applegate2015-2016
Mo's Mustache de Ben Clanton2015-2016
President Taft Is Stuck in the Bath de Mac Barnett1st Runner-up 2015-2016
This Orq. (He Cave Boy.) de David Elliott2015-2016
Unicorn Thinks He's Pretty Great de Bob Shea2015-2016
Winnie: The True Story of the Bear Who Inspired Winnie-the-Pooh de Sally M. Walker2015-2016
Annie and Helen de Deborah Hopkinson2016-2017
Elizabeth Started All the Trouble de Doreen Rappaport2016-2017
Frog on a Log? de Kes Gray1st Runner-up 2016-2017
McToad Mows Tiny Island de Tom Angleberger2016-2017
Mother Bruce de Ryan T. Higgins2016-2017
Ragweed's Farm Dog Handbook de Anne Vittur Kennedy2nd Runner-up 2016-2017
There's a Lion in My Cornflakes de Michelle RobinsonWinner 2016-2017
Too Tall Houses de Gianna Marino2016-2017
A Tower of Giraffes: Animals in Groups de Anna Wright2016-2017
Winter Bees & Other Poems of the Cold de Joyce Sidman2016-2017
The Bear and the Piano de David Litchfield2017-2018
Coyote Moon de Maria Gianferrari1st Runner-up 2017-2018
Dragon Was Terrible de Kelly Dipucchio2017-2018
The Invisible Boy de Trudy Ludwig2017-2018
Let Me Finish! de Minh Lê2017-2018
Nobody Likes a Goblin de Ben Hatke2017-2018
A Perfectly Messed-Up Story de Patrick McDonnellWinner 2017-2018
The Princess in Black de Shannon Hale2nd Runner-up 2017-2018
Trapped!: A Whale's Rescue de Robert Burleigh2017-2018
I Will Not Eat You de Adam Lehrhaupt2017-2018
Anything But Ordinary Addie: The True Story of Adelaide Herrmann, Queen of Magic de Mara Rockliff2018-2019
Be Quiet! de Ryan T. Higgins2018-2019
The Blobfish Book de Jessica Olien2018-2019
The Book of Mistakes de Corinna Luyken2018-2019
The Legend of Rock Paper Scissors de Drew DaywaltWinner 2018-2019
Monkey and Duck Quack Up! de Jennifer Hamburg2018-2019
Narwhal: Unicorn of the Sea! de Ben Clanton1st Runner-up 2018-2019
Pandora de Victoria Turnbull2018-2019
The Princess and the Pony de Kate Beaton2nd Runner-up 2018-2019
The Wolf, the Duck, and the Mouse de Mac Barnett2018-2019
I Am the Mountain Mouse de Gianna Marino2019-2020
Bring Me a Rock! de Daniel Miyares2019-2020
Grumpy Monkey de Suzanne Lang2nd Runner-up 2019-2020
A House That Once Was de Julie Fogliano2019-2020
Kate, Who Tamed The Wind de Liz Garton Scanlon2019-2020
Life on Mars de Jon Agee2019-2020
Poor Little Guy de Elanna Allen2019-2020
The Secret Life of the Little Brown Bat de Laurence Pringle2019-2020
Shark Lady: The True Story of How Eugenie Clark Became the Ocean's Most Fearless Scientist de Jess KeatingWinner 2019-2020
Stay: A Girl, a Dog, a Bucket List de Kate Klise1st Runner-up 2019-2020
** The Happy Book and Other Feelings ** (Paperback Book) (2020) de Andy Rash2020-2021
After the Fall (How Humpty Dumpty Got Back Up Again) de Dan Santat2020-2021
The Antlered Ship de Dashka Slater2020-2021
The Donkey Egg de Janet Stevens2020-2021
Little Red Riding Sheep de Linda Ravin Lodding2020-2021
The Panda Problem de Deborah Underwood2020-2021
Potato Pants! de Laurie Keller2020-2021
Rowdy Randy de Casey Rislov2020-2021
Super Rabbit Boy Powers Up! A Branches Book (Press Start! #2) de Thomas Flintham2020-2021
The Three Vikings de Adam Auerbach2020-2021

Descripció del premi

Premis literaris relacionats

Ajudants

davidgn (1003), innermurk (414), gilroy (25), bergs47 (24), dvdwlkn (12), inge87 (12), Shortride (10), SJaneDoe (9), ablachly (8), kirkeet (6), damnnicks (6), SimoneA (5), foggidawn (5), PuddinTame (5), zmeischa (4), leselotte (3), Solo-Star (3), timspalding (3), casaloma (3), Collectorator (3), hannahchristine (3), picturebookperson (3), TransatlanticAgency (2), aspirit (2), colatiger (2), rretzler (2), Agrammatos (2), dakvid (2), OCooley (2), jibble421 (2), kgriffith (2), chinatowne (2), lorannen (2), CDVicarage (1), WomensSeqArtLibrary (1), Conkie (1), Sarah3969 (1), hipdeep (1), Muscogulus (1), JudithElaine (1), mitchellmom (1), smithli (1), Petroglyph (1), cbl_tn (1), jefbra (1), bookwren (1), AnnieMod (1)
Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 157,031,814 llibres! | Barra superior: Sempre visible