Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.

Cerca en els llibres de Fullmoonblue

Selecció a l'atzar de la biblioteca de Fullmoonblue

Cairo de André Raymond

Cairo (Chronicles Abroad) de Naguib Mahfouz

BRIDE OF THE RIF de Margaret Rome

Raritan Reading de various

Margins of Philosophy de Jacques Derrida

Yemen Chronicle: An Anthropology of War and Mediation de Steven C. Caton

Maps for Lost Lovers de Nadeem Aslam

Membres amb els llibres de Fullmoonblue

Insígnies d'ajudant

Common KnowledgeHelperCorsair CofferLooters LockerGolden EggPlunderer's PrizeCandy CommendationGolden PearCourting CasketLibrarians LockerPrivateer's PlunderPumpkin PiePride FlagCorsair's CrossbonesCucurbit CockadeFiverTennerFifteener

 

Membre: Fullmoonblue

Col·leccionsLa teva biblioteca (2,486)

Ressenyes58 ressenyes

Etiquetestheory (78), MENA romance (67), Algeria (62), history (61), Islam (61), poetry (55), war (52), literary theory (52), Egypt (51), Morocco (48) — mostra totes les etiquetes

SuportLlibre (2,484), Llibre en paper (2,355), Audiollibre (2), Llibre electrònic (1), Altres (2), Mapa (1)

Núvolsnúvol d'etiquetes, núvol d'autors, mirall d'etiquetes

Quant a miArtwork by Jody Hemphill Smith, Fort Wayne, Indiana.

Introvert bookworm whose areas of interest include North African Arabic & Francophone literature, literary theory (sometimes), postcolonial studies & cinemas, politics & history, trauma theory, war stories, gender and sexuality, Islam in pop culture (romance novels, Barbary pirates, captivity narratives) and monster/stranger/other/outsider imagery in literature, political theory, philosophy, and religion.

GrupsBookMooching, Club Read 2009, Club Read 2010, Fans of Joyce Carol Oates, ISLAM, Le Salon Littéraire du Peuple pour le Peuple, Learning Arabic, Middle Eastern Literature, Pro and Con, Reading Globallymostra tots els grups

Autors preferitsAgha Shahid Ali, Merzak Allouache, Walter Benjamin, Albert Camus, Hélène Cixous, Roald Dahl, Fyodor Dostoyevsky, Cynthia Enloe, Brian Evenson, Carolyn Forché, Michel Foucault, Marilyn Frye, Louise Glück, Kazuo Ishiguro, Kapka Kassabova, Richard Kearney, Søren Kierkegaard, Milan Kundera, Emmanuel Levinas, Audre Lorde, Sarah Manguso, Carole Maso, C. Wright Mills, Ahlam Mosteghanemi, Mohammed Mrabet, Vladimir Nabokov, Amélie Nothomb, Orhan Pamuk, Somaya Ramadan, Ellen Raskin, Edward W. Said, George Saunders, Alexandra Sellers, Susan Sontag, Ahdaf Soueif, Craig Thompson, Slavoj Žižek (Preferits compartits)

LlocsPreferits

Llibreries preferidesAmerican University in Cairo Bookstore, Bluestockings, Book Cellar, Book Trader Cafe, Books by the Sea, Books by the Sea, Diwan Bookstore, Hyde Brothers Book Sellers, Madbouly Bookshop, شركة مدبولي للنشر والتوزيع, Midtown Scholar Bookstore, Strand Bookstore, Unoppressive, Non-Imperialist Bargain Books

MembresiaER. LibraryThing Early Reviewers

També aBookMooch

Tipus de comptepúblic

URL /profile/Fullmoonblue (perfil)
/catalog/Fullmoonblue (biblioteca)

Membre des deDec 2, 2006

LibraryThing ha canviat a un sistema de missatges privats i ha retirat totes les publicacions de la pàgina del perfil. Ara es troben a la secció de Missatges.

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 170,437,435 llibres! | Barra superior: Sempre visible