Has donat un cop d'ull al SantaThing, la tradició de fer-se regals de LibraryThing?
ignora
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.

Cerca en els llibres de Teresa40

Selecció a l'atzar de la biblioteca de Teresa40

The Camomile Lawn (Black Swan) de Mary Wesley

I Know This Much Is True: A Novel (P.S.) de Wally Lamb

An Officer and a Spy de Robert Harris

The Door into Summer de Robert A. Heinlein

Lenin on the Train de Catherine Merridale

Drowning Ruth: A Novel (Oprah's Book Club) de Christina Schwarz

Because of Winn-Dixie de Kate DiCamillo

Membres amb els llibres de Teresa40

Galeria del membre (3)

(mostra totes 3 imatges)

Insígnies d'ajudant

FiverTenner

 

Membre: Teresa40

Col·leccionsBooks read 2021 (4), Books read 2020 (32), Books read 2019 (28), Books read 2018 (17), Books read 2017 (20), Books read 2016 (6), Books read 2015 (20), Books read 2014 (44), La teva biblioteca (6,045), Kindle (1,047), Books read 2013 (54), Books read 2012 (36), Books read 2011 (51), Books read 2010 (77), Books read 2009 (56), Llegint actualment (1), Per llegir (25), Preferits (246), Totes les col·leccions (6,075)

Ressenyes32 ressenyes

EtiquetesKindle (839), BkSh 2 (large - hallway) (334), favourites (90), BkSh 1 (small - hallway) (79), Daughter's book (77), BkSh 2 top storage (large - hallway) (48), Stored - Bedroom (42), Favourites. (17), Favourites (17), Daughter's book. BkSh 2 (large - hallway) (11) — mostra totes les etiquetes

SuportS'està carregant

Núvolsnúvol d'etiquetes, núvol d'autors, mirall d'etiquetes

Quant a miI live in Surrey with my daughter, a black cat called Friday and two Bassett Hounds called Alice and Percy. I work as an End of Life Carer and in my spare time (when not reading) I love long walks in the countryside with my dogs. The picture is of my old boy Billy who crossed the rainbow bridge on 21st December 2018, 2 months short of his 19th birthday and i still miss him very very much.

Quant a
la meva biblioteca
I have varied tastes and will read more or less anything. I enjoy non-fiction as much as fiction. My librarything consists of books I own.

Top 10 Reads of 2015:-

1. This Thing of Darkness by Harry Thompson
2. The Mountain Story by Lori Lansens
3. Visitation Street by Ivy Pochoda
4. Station Eleven by Emily St John Mandel
5. All the Light We Cannot See by Anthony Doerr
6. Hey Nostradamus by Douglas Coupland
7. The Gap of Time by Jeanette Winterson
8. Requiem for a Wren by Nevil Shute
9. The Night Circus by Erin Morgenstern
10. The Bees by Laline Paul

Top 10 Reads of 2019:-

1. The North Water - Ian McGuire
2. Fall and Rise:The Story of 9/11 - Mitchell Zuckoff
3. Whiskey When We're Dry - John Larsen
4. The Dutch House - Ann Patchett
5. The Testaments - Margaret Atwood
6. The Last - Hanna Jameson
7. The Child Finder - Rene Denfeld
8. The Handmaids Tale - Margaret Atwood
9. Bird Box:A Novel - Josh Maierman
10. Ghosts of the Tsunami: Death and Life
in Japan's Disaster Zone - Richard Lloyd Parry

Top 10 Reads of 2020:-

1. Bastard Out Of Carolina - Dorothy Allison
2. Just Mercy - Bryan Stevenson
3. The Nickel Boys - Colson Whitehead
4. American Dirt - Jeanine Cummings
5. Journey Under the Midnight Sun - Keigo Higashino
6. The Underground Railroad - Colson Whitehead
7. Say Nothing: A True Story of Murder and Memory in
Northern Ireland - Patrick Raddon Keefe
8. Girl - Edna O'Brien
9. A Ladder to the Sky - John Boyne
10. Pine - Francine Toon

Top 10 Reads of 2013:-

1. Wuthering Heights - Emily Bronte
2. Pure - Andrew Miller
3. The Son - Phillip Meyer
4. The Luminaries - Eleanor Catton
5. NOS 4R2 - Joe Hill
6. A Tale for the Time Being - Ruth Ozeki
7. The Goldfinch - Donna Tartt
8. Jasper Jones - Craig Silvey
9. The Crying Tree - Naseem Rakha
10. Transatlantic - Colum McCann

Top 10 Reads of 2014:-

1. The Grapes of Wrath - John Steinbeck
2. The Enchanted - Rene Denfeld
3. December Park - Ronald Malfi
4. Perfect - Rachel Joyce
5. Life after Life - Kate Atkinson
6. Barracuda - Christos Tsiolkas
7. Mr Mercedes - Stephen King
8. Rubbernecker - Belinda Bauer
9. No Place Like Home - Pen Farthing
10. The Age of Miracles - Karen Thompson Walker

Grups1001 Books to read before you die, Awful Lit., Book Nudgers, Books that made me think, Fans of Joyce Carol Oates, Fans of Russian authors, Geeks who love the Classics, Girlybooks, Group Reads - Literature, Historical Fictionmostra tots els grups

Autors preferitsMitch Albom, Paul Auster, Clive Barker, William Boyd, Henri Charrière, Anita Diamant, Charles Dickens, Michel Faber, Fannie Flagg, Cornelia Funke, Neil Gaiman, William Golding, Carl Hiaasen, Stephen King, Natsuo Kirino, Norman Mailer, Gabriel García Márquez, Daphne du Maurier, Cormac McCarthy, Carson McCullers, Irène Némirovsky, Nevil Shute, John Steinbeck, Adriana Trigiani, Alice Walker, Émile Zola (Preferits compartits)

MembresiaTinyCat. https://www.librarycat.org/lib/Teresa40
ER. Crítics Matiners del LibraryThing/Donacions de membres

Nom realTess

UbicacióSurrey, England

Tipus de comptepúblic

URL /profile/Teresa40 (perfil)
/catalog/Teresa40 (biblioteca)

Membre des deJun 6, 2007

Llegint actualmentThe Glass Hotel de Emily St. John Mandel

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 164,323,404 llibres! | Barra superior: Sempre visible