Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.

Cerca en els llibres de polutropos

Selecció a l'atzar de la biblioteca de polutropos

Dog Soldiers de Robert Stone

Even the Wicked de Lawrence Block

The White Tiger: A Novel (Man Booker Prize) de Aravind Adiga

From Karamzin to Bunin: An Anthology of Russian Short Stories de Carl R. Proffer

DON QUIXOTE de Miguel ( Judge Parry Cervantes, Retold by) de

A Long Line of Dead Men (Matthew Scudder Mysteries) de Lawrence Block

Poem for the Day II de Stephanie; Albery Weinrich, Nicholas

Membres amb els llibres de polutropos

Insígnies d'ajudant

FiverTenner

 

Membre: polutropos

Col·leccionsLa teva biblioteca (1,213)

Ressenyes47 ressenyes

Etiquetes1001 list (141), signed (82), literary criticism (74), Czech (56), Russia (46), thrillers (46), France (44), poetry (20), YA (20), mystery (10) — mostra totes les etiquetes

SuportSense marcar (15), Llibre (1,198), Llibre en paper (1,084), Audiollibre (7)

Núvolsnúvol d'etiquetes, núvol d'autors, mirall d'etiquetes

Quant a mi“The purpose of art is the lifelong construction of a state of wonder.” Glenn Gould

---------------------------------------------------------------
I am rarely here now, am writing as much as I possibly can. Did want one and all to know that one of my stories, "The Year of the Dog" was nominated for the Pushcart Prize. The link to the story is here http://www.thiszine.org/fiction/the-year-of-the-dog-stancek?utm_source=Contribut...

I'd be delighted to talk to anyone interested about my writing.

------------------------------------------------------

Polutropos, my LT name, is the key characterization of Odysseus by Homer. Some of its meanings: the man of many journeys, of many turns of mind, of many turns of language, of many figures of speech, of many twists and turns. We see through this word Odysseus’s lies but also his wisdom, his wanderings and his resourcefulness.

Quant a
la meva biblioteca
Eclectic. In constant flux. Only a fraction currently on LT.

Grups1001 Books to read before you die, Audiobooks, Author Theme Reads, Book Nudgers, Club Read 2009, Club Read 2010, Club Read 2011, Crime, Thriller & Mystery, Fans of Joyce Carol Oates, Group Reads - Literaturemostra tots els grups

Autors preferitsJane Austen, Albert Camus, Karel Čapek, Joseph Conrad, Fyodor Dostoyevsky, Gustave Flaubert, E. M. Forster, Jaroslav Hašek, Homer, Alistair MacLeod, Cormac McCarthy, George Orwell, Annie Proulx, Salman Rushdie, J. D. Salinger, William Saroyan, Leo Tolstoy (Preferits compartits)

LlocsPreferits

Llibreries preferidesBook City (Annex)

MembresiaER. LibraryThing Early Reviewers

Tipus de comptepúblic

URL /profile/polutropos (perfil)
/catalog/polutropos (biblioteca)

Membre des deMar 28, 2008

LibraryThing ha canviat a un sistema de missatges privats i ha retirat totes les publicacions de la pàgina del perfil. Ara es troben a la secció de Missatges.

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 170,069,572 llibres! | Barra superior: Sempre visible