Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.

Cerca en els llibres de polutropos

Selecció a l'atzar de la biblioteca de polutropos

The Jameses : a family narrative de R. W. B. Lewis

Tarabas de Joseph Roth

The Exile Book of Poetry in Translation: 20 Canadian Poets Take On the World de Priscila Uppal

Titmuss Regained de John Mortimer

The thirties : from notebooks and diaries of the period de Edmund Wilson

The Brief and Frightening Reign of Phil de George Saunders

Helena de Evelyn Waugh

Membres amb els llibres de polutropos

Fonts RSS

Llibres afegits fa poc

Ressenyes de polutropos

Ressenyes de llibres de polutropos, excloent-hi les de polutropos

Insígnies d'ajudant

FiverTenner

 

Membre: polutropos

Col·leccionsLa teva biblioteca (1,213)

Ressenyes47 ressenyes

Etiquetes1001 list (141), signed (82), literary criticism (74), Czech (56), Russia (46), thrillers (46), France (44), poetry (20), YA (20), mystery (10) — mostra totes les etiquetes

SuportSense marcar (14), Llibre (1,199), Llibre en paper (1,084), Audiollibre (7)

Núvolsnúvol d'etiquetes, núvol d'autors, mirall d'etiquetes

Quant a mi“The purpose of art is the lifelong construction of a state of wonder.” Glenn Gould

---------------------------------------------------------------
I am rarely here now, am writing as much as I possibly can. Did want one and all to know that one of my stories, "The Year of the Dog" was nominated for the Pushcart Prize. The link to the story is here http://www.thiszine.org/fiction/the-year-of-the-dog-stancek?utm_source=Contribut...

I'd be delighted to talk to anyone interested about my writing.

------------------------------------------------------

Polutropos, my LT name, is the key characterization of Odysseus by Homer. Some of its meanings: the man of many journeys, of many turns of mind, of many turns of language, of many figures of speech, of many twists and turns. We see through this word Odysseus’s lies but also his wisdom, his wanderings and his resourcefulness.

Quant a
la meva biblioteca
Eclectic. In constant flux. Only a fraction currently on LT.

Grups1001 Books to read before you die, Audiobooks, Author Theme Reads, Book Nudgers, Club Read 2009, Club Read 2010, Club Read 2011, Crime, Thriller & Mystery, Fans of Joyce Carol Oates, Group Reads - Literaturemostra tots els grups

Autors preferitsJane Austen, Albert Camus, Karel Čapek, Joseph Conrad, Fyodor Dostoyevsky, Gustave Flaubert, E. M. Forster, Jaroslav Hašek, Homer, Alistair MacLeod, Cormac McCarthy, George Orwell, Annie Proulx, Salman Rushdie, J. D. Salinger, William Saroyan, Leo Tolstoy (Preferits compartits)

LlocsPreferits

Llibreries preferidesBook City (Annex)

MembresiaER. Crítics Matiners del LibraryThing/Donacions de membres

Tipus de comptepúblic

URL /profile/polutropos (perfil)
/catalog/polutropos (biblioteca)

Membre des deMar 28, 2008

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 157,188,043 llibres! | Barra superior: Sempre visible