Chess authors, tags, characters, series, pictures

ConversesChess

Afegeix-te a LibraryThing per participar.

Chess authors, tags, characters, series, pictures

Aquest tema està marcat com "inactiu": L'últim missatge és de fa més de 90 dies. Podeu revifar-lo enviant una resposta.

1gangleri
Editat: nov. 27, 2010, 1:30pm

draft

help links:
/tag/chess
шахматист
Международная шахматная федерация

names from:
Template:World Chess Championships
World Chess Championship#Undisputed world champions 1886–1993

Wilhelm Steinitz (1837–1900)
Emanuel Lasker (1868–1941)
Jose Raul Capablanca (1888–1942)
Alexander Alekhine (1892–1946)
Max Euwe (1901–1981)
Mikhail Botvinnik (1911–1995)
Vasily V. Smyslov (1921–2010)
Mikhail Tal (1936–1992)
Tigran Petrosian (1929–1984) Tigran Vartanovich Petrosian and Tigran L. Petrosian
Boris Spassky
Bobby Fischer (1943–2008)
Anatoly Karpov
Garry Kasparov
Vladimir Kramnik

Alexander Khalifman
Viswanathan Anand
Veselin Topalov

Carl Schlechter (1874–1918)

Шаблон:Матчи за звание чемпиона мира по шахматам

Janowski
Ruslan Ponomariov
Rustam Kasimdzhanov

шахматист (биография|страна|фотография|персонаж|транскрипция|перевод|ъединить|имя|книги)

P.S.

steinitzwilhelm Steinitz, Wilhelm (1837–1900)
laskeremanuel Lasker, Emanuel (1868–1941)
capablancajoseraul Capablanca, Jose Raul (1888–1942)
alekhinealexander Alekhine, Alexander (1892–1946)
euwemax Euwe, Max (1901–1981)
botvinnikmikhail Botvinnik, Mikhail (1911–1995)
smyslovvasilyv Smyslov, Vasily V. (1921–2010)
talmikhail Tal, Mikhail (1936–1992)
petrosiantigran Petrosian, Tigran (1929–1984) - Tigran Vartanovich Petrosian and Tigran L. Petrosian
spasskyborisvasilyev Spassky, Boris
fischerbobby Fischer, Bobby (1943–2008)
karpovanatoly Anatoly, Karpov
kasparovgarry Kasparov, Garry
kramnikvladimir Kramnik, Vladimir

khalifmanalexander Khalifman, Alexander
anandvishy Anand, Viswanathan
topalovveselin Topalov, Veselin

schlechtercarl Schlechter, Carl (1874–1918)
- - - -
World Chess Championship History

2LeonidRozenfeld
Editat: des. 6, 2010, 2:26pm

Characters - Персонажи
Agdestein Simen Agdestein
Alekhine Alexander Alekhine (Алехин, Александр Александрович)
Anand Viswanathan Anand (Ананд, Вишванатан)
Anderssen Adolf Anderssen (Андерсен, Адольф)
Andersson Ulf Andersson
Averbakh Yuri Averbakh (Авербах, Юрий Львович)
Balashov Yuri Balashov (Балашов, Юрий Сергеевич)
Benko Pal Benko ☛¹ (Бенко, Пал) Pal Benko
Bogoljubov Efim Bogoljubov
Boleslavsky Isaac Boleslavsky
Botvinnik Mikhail Botvinnik (Ботвинник, Михаил Моисеевич)
Bourdonnais Louis de La Bourdonnais (Лабурдонне, Луи Шарль де)
Bronstein David Bronstein (Бронштейн, Давид Ионович )
Canal Esteban Canal
Capablanca José Raúl Capablanca ☛¹ (Капабланка, Хосе Рауль)
Carlsen Magnus Carlsen (Карлсен, Магнус) ***
Cessolis Jacobus de Cessolis (Цессолес, Якобус)
Chen William C. C. Chen
Chigorin Mikhail Chigorin (Чигорин, Михаил Иванович) **+
Colle Edgard Colle (Колле, Эдгар) **
Denker Arnold Denker (Денкер, Арнолд)
Eliskases Erich Eliskases (Элисказес, Эрих Готлиб)
Euwe Max Euwe (Эйве, Макс)
Fischer Bobby Fischer (Фишер, Роберт Джеймс)
Flohr Salo Flohr (Флор, Саломон Михайлович)
Fridman Daniel Fridman
Gelfand Boris Gelfand (Гельфанд, Борис Абрамович)
Gligoric Svetozar Gligoric ☛¹ **
Golombek Harry Golombek (Голомбек, Гарри)
Grimm Vincent Grimm
Gufeld Eduard Gufeld (Гуфельд, Эдуард Ефимович)
Karpov Anatoly Karpov (Карпов, Анатолий Евгеньевич)
Kashdan Isaac Kashdan
Kasparov Garry Kasparov (Каспаров, Гарри Кимович)
Keene Raymond Keene (Кин, Реймонд)
Kempelen Wolfgang von Kempelen
Keres Paul Keres (Керес, Пауль Петрович)
Khalifman Alexander Khalifman (Халифман, Александр Валерьевич)
Kolisch Ignatz Kolisch
Koltanowski George Koltanowski
Korchnoi Viktor Korchnoi (Корчной, Виктор Львович)
Kosteniuk Alexandra Kosteniuk (Костенюк, Александра Константиновна)
Kramnik Vladimir Kramnik (Крамник, Владимир Борисович)
Kreiman Boris Kreiman (Boris Kreiman) **b
Larsen Bent Larsen (Ларсен, Бент)
Lasker Emanuel Lasker
Lautier Joël Lautier ☛¹
Leko Peter Leko ☛¹ Péter Lékó (Леко, Петер)
Levenfish Grigory Levenfish (Левенфиш, Григорий Яковлевич)
Lilienthal Andor Lilienthal (Лилиенталь, Андрэ Арнольдович)
Mádl Ildikó Mádl
Mednis Edmar Mednis
Mikenas Vladas Mikenas (Микенас, Владас) ☛¹ **
Morphy Paul Morphy (Морфи, Пол)
Najdorf Miguel Najdorf (Найдорф, Мигель)
Nimzowitsch Aron Nimzowitsch (Нимцович, Арон Исаевич)
Pandolfini Bruce Pandolfini (Bruce Pandolfini)
Panov Vasily Panov
Petrosian Tigran Petrosian (Петросян, Тигран Вартанович) - (Петросян, Тигран Левонович)
Petrov Alexander Petrov (Петров, Александр Дмитриевич) ☛¹ **
Petrovs Vladimirs Petrovs ☛¹ Vladimir Petrov
Philidor François-André Danican Philidor (Филидор, Франсуа-Андре Даникан)
Piket Jeroen Piket
Pillsbury Harry Nelson Pillsbury
Polgar Judit Polgar* (Полгар, Юдит) ☛¹
Polgar Laszlo Polgar (Полгар, Ласло) ☛¹
Polgar Sofia Polgar (Полгар, София) ☛¹
Polgar Susan Polgar (Полгар, Сьюзен) ☛¹
Ponomariov Ruslan Ponomariov (Пономарёв, Руслан Олегович)
Portisch Lajos Portisch ☛¹
Reshevsky Samuel Reshevsky (Решевский, Самуэль)
Réti Richard Réti ☛¹ (Рети, Рихард)
Richter Kurt Richter (richterkurt::Рихтер, Курт)
Rubinstein Akiba Rubinstein (Рубинштейн, Акиба Кивелевич)
Schlechter Carl Schlechter (Шлехтер, Карл)
Seirawan Yasser Seirawan (Сейраван, Яссер)
Shirov Alexei Shirov (Широв, Алексей Дмитриевич)
Short Nigel Short
Smyslov Vasily Smyslov
Sokolsky Alexey Sokolsky (Сокольский, Алексей Павлович)
Spassky Boris Spassky (Спасский, Борис Васильевич)
Spielmann Rudolf Spielmann (spielmannrudolf::Шпильман, Рудольф)
Staunton Howard Staunton (Стаунтон, Говард)
Stein Leonid Stein (Штейн, Леонид Захарович) ***
Steiner Lajos Steiner
Steinitz Wilhelm Steinitz (Стейниц, Вильгельм)
Stoltz Gösta Stoltz ☛¹
Sveshnikov Evgeny Sveshnikov
Tal Mikhail Tal (Таль, Михаил Нехемьевич)
Tarrasch Siegbert Tarrasch (Тарраш, Зигберт)
Timman Jan Timman
Topalov Veselin Topalov
Torre Eugenio Torre (torreeugenio::Торре, Эугенио)
Trompowsky Octavio Trompowsky (octviotrompowsky::Тромповский, Октавио) ☛¹ Octávio Trompowsky
Turk The Turk ☛¹ **
Waitzkin Josh Waitzkin ☛¹
Winawer Szymon Winawer (winawerszymon::Винавер, Шимон Абрамович)
Zukertort Johannes Zukertort (Цукерторт, Иоганн Герман)
----
шахматист (биография|страна|фотография|персонаж|транскрипция|перевод|ъединить|имя|книги|образование|дальше)
шахматист
Международная шахматная федерация
/author/petrosiantigran
/author/kramnikvladimir

3LeonidRozenfeld
des. 6, 2010, 2:33pm

Backup - Резервная копия
----
Characters - Персонажи
Agdestein Simen Agdestein
Alekhine Alexander Alekhine (alekhinealexander::Алехин, Александр Александрович)
Anand Viswanathan Anand (anandvishy::Ананд, Вишванатан)
Anderssen Adolf Anderssen (anderssenkarlernstad::Андерсен, Адольф)
Andersson Ulf Andersson
Averbakh Yuri Averbakh (averbakhiu::Авербах, Юрий Львович)
Balashov Yuri Balashov (balashovyuri::Балашов, Юрий Сергеевич)
Benko Pal Benko ☛¹ (benkopal::Бенко, Пал) Pal Benko
Bogoljubov Efim Bogoljubov
Boleslavsky Isaac Boleslavsky
Botvinnik Mikhail Botvinnik (botvinnikmikhail::Ботвинник, Михаил Моисеевич)
Bourdonnais Louis de La Bourdonnais (maheacutedelabourdon::Лабурдонне, Луи Шарль де)
Bronstein David Bronstein (bronsteindavid::Бронштейн, Давид Ионович )
Canal Esteban Canal
Capablanca José Raúl Capablanca ☛¹ (capablancajoseraul::Капабланка, Хосе Рауль)
Carlsen Magnus Carlsen (carlsenmagnus::Карлсен, Магнус) ***
Cessolis Jacobus de Cessolis (cessolisjacobusde::Цессолес, Якобус)
Chen William C. C. Chen
Chigorin Mikhail Chigorin (mchigorin::Чигорин, Михаил Иванович) **+
Colle Edgard Colle (colleedgard::Колле, Эдгар) **
Denker Arnold Denker (denkerarnolds::Денкер, Арнолд)
Eliskases Erich Eliskases (ericheliskases::Элисказес, Эрих Готлиб)
Euwe Max Euwe (euwemax::Эйве, Макс)
Fischer Bobby Fischer (fischerbobby::Фишер, Роберт Джеймс)
Flohr Salo Flohr (flohrsalo::Флор, Саломон Михайлович)
Fridman Daniel Fridman
Gelfand Boris Gelfand (gelfandboris::Гельфанд, Борис Абрамович)
Gligoric Svetozar Gligoric ☛¹ **
Golombek Harry Golombek (golombekharry::Голомбек, Гарри)
Grimm Vincent Grimm
Gufeld Eduard Gufeld (gufeldeduard::Гуфельд, Эдуард Ефимович)
Karpov Anatoly Karpov (karpovanatoly::Карпов, Анатолий Евгеньевич)
Kashdan Isaac Kashdan
Kasparov Garry Kasparov (kasparovgarry::Каспаров, Гарри Кимович)
Keene Raymond Keene (keeneraymond::Кин, Реймонд)
Kempelen Wolfgang von Kempelen
Keres Paul Keres (kerespaul::Керес, Пауль Петрович)
Khalifman Alexander Khalifman (khalifmanalexander::Халифман, Александр Валерьевич)
Kolisch Ignatz Kolisch
Koltanowski George Koltanowski
Korchnoi Viktor Korchnoi (korchnoivictor::Корчной, Виктор Львович)
Kosteniuk Alexandra Kosteniuk (kosteniukalexandra::Костенюк, Александра Константиновна)
Kramnik Vladimir Kramnik (kramnikvladimir::Крамник, Владимир Борисович)
Kreiman Boris Kreiman (kreimanboris::Boris Kreiman) **b
Larsen Bent Larsen (larsenbent::Ларсен, Бент)
Lasker Emanuel Lasker
Lautier Joël Lautier ☛¹
Leko Peter Leko ☛¹ Péter Lékó (lkpter::Леко, Петер)
Levenfish Grigory Levenfish (levenfishgrigory::Левенфиш, Григорий Яковлевич)
Lilienthal Andor Lilienthal (lilienthalandor::Лилиенталь, Андрэ Арнольдович)
Mádl Ildikó Mádl
Mednis Edmar Mednis
Mikenas Vladas Mikenas (miknasv::Микенас, Владас) ☛¹ **
Morphy Paul Morphy (morphypaulcharles::Морфи, Пол)
Najdorf Miguel Najdorf (miguelnajdorf::Найдорф, Мигель)
Nimzowitsch Aron Nimzowitsch (nimzowitscharon::Нимцович, Арон Исаевич)
Pandolfini Bruce Pandolfini (pandolfinibruce::Bruce Pandolfini)
Panov Vasily Panov
Petrosian Tigran Petrosian (petrosiantigran::Петросян, Тигран Вартанович) - (petrosiantigran::Петросян, Тигран Левонович)
Petrov Alexander Petrov (petrovalexander::Петров, Александр Дмитриевич) ☛¹ **
Petrovs Vladimirs Petrovs ☛¹ Vladimir Petrov
Philidor François-André Danican Philidor (philidorfd::Филидор, Франсуа-Андре Даникан)
Piket Jeroen Piket
Pillsbury Harry Nelson Pillsbury
Polgar Judit Polgar* (polgarjudit::Полгар, Юдит) ☛¹
Polgar Laszlo Polgar (polgarlaszlo::Полгар, Ласло) ☛¹
Polgar Sofia Polgar (polgarsofia::Полгар, София) ☛¹
Polgar Susan Polgar (polgarsusan::Полгар, Сьюзен) ☛¹
Ponomariov Ruslan Ponomariov (ponomariovruslan::Пономарёв, Руслан Олегович)
Portisch Lajos Portisch ☛¹
Reshevsky Samuel Reshevsky (reshevskysamuel::Решевский, Самуэль)
Réti Richard Réti ☛¹ (retirichard::Рети, Рихард)
Richter Kurt Richter (richterkurt::Рихтер, Курт)
Rubinstein Akiba Rubinstein (rubinsteinakiba::Рубинштейн, Акиба Кивелевич)
Schlechter Carl Schlechter (schlechtercarl::Шлехтер, Карл)
Seirawan Yasser Seirawan (seirawanyasser::Сейраван, Яссер)
Shirov Alexei Shirov (shirovalexei::Широв, Алексей Дмитриевич)
Short Nigel Short
Smyslov Vasily Smyslov
Sokolsky Alexey Sokolsky (sokolskyalexei::Сокольский, Алексей Павлович)
Spassky Boris Spassky (spasskyborisvasilyev::Спасский, Борис Васильевич)
Spielmann Rudolf Spielmann (spielmannrudolf::Шпильман, Рудольф)
Staunton Howard Staunton (stauntonhoward::Стаунтон, Говард)
Stein Leonid Stein (steinleonid::Штейн, Леонид Захарович) ***
Steiner Lajos Steiner
Steinitz Wilhelm Steinitz (steinitzwilhelm::Стейниц, Вильгельм)
Stoltz Gösta Stoltz ☛¹
Sveshnikov Evgeny Sveshnikov
Tal Mikhail Tal (talmikhail::Таль, Михаил Нехемьевич)
Tarrasch Siegbert Tarrasch (tarraschsiegbert::Тарраш, Зигберт)
Timman Jan Timman
Topalov Veselin Topalov
Torre Eugenio Torre (torreeugenio::Торре, Эугенио)
Trompowsky Octavio Trompowsky (ctviotrompowsky::Тромповский, Октавио) ☛¹ Octávio Trompowsky
Turk The Turk ☛¹ **
Waitzkin Josh Waitzkin ☛¹
Winawer Szymon Winawer (winawerszymon::Винавер, Шимон Абрамович)
Zukertort Johannes Zukertort (2558995914::Цукерторт, Иоганн Герман)
----
шахматист (биография|страна|фотография|персонаж|транскрипция|перевод|ъединить|имя|книги|образование|дальше)
шахматист
Международная шахматная федерация
/author/petrosiantigran
/author/kramnikvladimir

4gangleri
ag. 25, 2011, 6:11pm

test:
Agdestein Simen Agdestein
Alekhine Alexander Alekhine (Алехин, Александр Александрович) ; viaf:86707673
Anand Viswanathan Anand (Ананд, Вишванатан) ; viaf:73442525
Anderssen Adolf Anderssen (Андерсен, Адольф) ; viaf:10636597
Andersson Ulf Andersson
Averbakh Yuri Averbakh (Авербах, Юрий Львович) ; viaf:61541193
Balashov Yuri Balashov (Балашов, Юрий Сергеевич)
Benko Pal Benko ☛¹ (Бенко, Пал) Pal Benko ; viaf.6551540
Bogoljubov Efim Bogoljubov
Boleslavsky Isaac Boleslavsky
Botvinnik Mikhail Botvinnik (Ботвинник, Михаил Моисеевич) : viaf:59176477
Bourdonnais Louis de La Bourdonnais (Лабурдонне, Луи Шарль де) ; viaf:61981208
Bronstein David Bronstein (Бронштейн, Давид Ионович )
Canal Esteban Canal
Capablanca José Raúl Capablanca ☛¹ (Капабланка, Хосе Рауль) ; viaf:41837589
Carlsen Magnus Carlsen (Карлсен, Магнус) ***
Cessolis Jacobus de Cessolis (Цессолес, Якобус) ; viaf:14802130
Chen William C. C. Chen
Chigorin Mikhail Chigorin (Чигорин, Михаил Иванович) **+ ; viaf:5724773
Colle Edgard Colle (Колле, Эдгар) ** ; viaf:25900339
Denker Arnold Denker (Денкер, Арнолд) ; viaf:72723175
Eliskases Erich Eliskases (Элисказес, Эрих Готлиб) ; viaf:33151532
to be continued
Euwe Max Euwe (Эйве, Макс) ; viaf:34456307
Fischer Bobby Fischer (Фишер, Роберт Джеймс)
Flohr Salo Flohr (Флор, Саломон Михайлович)
Fridman Daniel Fridman
Gelfand Boris Gelfand (Гельфанд, Борис Абрамович)
Gligoric Svetozar Gligoric ☛¹ **
Golombek Harry Golombek (Голомбек, Гарри)
Grimm Vincent Grimm
Gufeld Eduard Gufeld (Гуфельд, Эдуард Ефимович)
Karpov Anatoly Karpov (Карпов, Анатолий Евгеньевич)
Kashdan Isaac Kashdan
Kasparov Garry Kasparov (Каспаров, Гарри Кимович)
Keene Raymond Keene (Кин, Реймонд)
Kempelen Wolfgang von Kempelen
Keres Paul Keres (Керес, Пауль Петрович)
Khalifman Alexander Khalifman (Халифман, Александр Валерьевич)
Kolisch Ignatz Kolisch
Koltanowski George Koltanowski
Korchnoi Viktor Korchnoi (Корчной, Виктор Львович)
Kosteniuk Alexandra Kosteniuk (Костенюк, Александра Константиновна)
Kramnik Vladimir Kramnik (Крамник, Владимир Борисович)
Kreiman Boris Kreiman (Boris Kreiman) **b
Larsen Bent Larsen (Ларсен, Бент)
Lasker Emanuel Lasker
Lautier Joël Lautier ☛¹
Leko Peter Leko ☛¹ Péter Lékó (Леко, Петер)
Levenfish Grigory Levenfish (Левенфиш, Григорий Яковлевич)
Lilienthal Andor Lilienthal (Лилиенталь, Андрэ Арнольдович)
Mádl Ildikó Mádl
Mednis Edmar Mednis
Mikenas Vladas Mikenas (Микенас, Владас) ☛¹ **
Morphy Paul Morphy (Морфи, Пол)
Najdorf Miguel Najdorf (Найдорф, Мигель)
Nimzowitsch Aron Nimzowitsch (Нимцович, Арон Исаевич)
Pandolfini Bruce Pandolfini (Bruce Pandolfini)
Panov Vasily Panov
Petrosian Tigran Petrosian (Петросян, Тигран Вартанович) - (Петросян, Тигран Левонович)
Petrov Alexander Petrov (Петров, Александр Дмитриевич) ☛¹ **
Petrovs Vladimirs Petrovs ☛¹ Vladimir Petrov
Philidor François-André Danican Philidor (Филидор, Франсуа-Андре Даникан)
Piket Jeroen Piket
Pillsbury Harry Nelson Pillsbury
Polgar Judit Polgar* (Полгар, Юдит) ☛¹
Polgar Laszlo Polgar (Полгар, Ласло) ☛¹
Polgar Sofia Polgar (Полгар, София) ☛¹
Polgar Susan Polgar (Полгар, Сьюзен) ☛¹
Ponomariov Ruslan Ponomariov (Пономарёв, Руслан Олегович)
Portisch Lajos Portisch ☛¹
Reshevsky Samuel Reshevsky (Решевский, Самуэль)
Réti Richard Réti ☛¹ (Рети, Рихард)
Richter Kurt Richter (richterkurt::Рихтер, Курт)
Rubinstein Akiba Rubinstein (Рубинштейн, Акиба Кивелевич)
Schlechter Carl Schlechter (Шлехтер, Карл)
Seirawan Yasser Seirawan (Сейраван, Яссер)
Shirov Alexei Shirov (Широв, Алексей Дмитриевич)
Short Nigel Short
Smyslov Vasily Smyslov
Sokolsky Alexey Sokolsky (Сокольский, Алексей Павлович)
Spassky Boris Spassky (Спасский, Борис Васильевич)
Spielmann Rudolf Spielmann (spielmannrudolf::Шпильман, Рудольф)
Staunton Howard Staunton (Стаунтон, Говард)
Stein Leonid Stein (Штейн, Леонид Захарович) ***
Steiner Lajos Steiner
Steinitz Wilhelm Steinitz (Стейниц, Вильгельм)
Stoltz Gösta Stoltz ☛¹
Sveshnikov Evgeny Sveshnikov
Tal Mikhail Tal (Таль, Михаил Нехемьевич)
Tarrasch Siegbert Tarrasch (Тарраш, Зигберт)
Timman Jan Timman
Topalov Veselin Topalov
Torre Eugenio Torre (torreeugenio::Торре, Эугенио)
Trompowsky Octavio Trompowsky (octviotrompowsky::Тромповский, Октавио) ☛¹ Octávio Trompowsky
Turk The Turk ☛¹ **
Waitzkin Josh Waitzkin ☛¹
Winawer Szymon Winawer (winawerszymon::Винавер, Шимон Абрамович)
Zukertort Johannes Zukertort (Цукерторт, Иоганн Герман)
----

5gangleri
oct. 21, 2012, 4:16am

Please follow /topic/138516 "Tag translation : Untranslated and per-member translations".
Tag translation is available at /helpers_tagtranslations.php.