AA1986's lists

ConversesNewbery Challenge

Afegeix-te a LibraryThing per participar.

AA1986's lists

Aquest tema està marcat com "inactiu": L'últim missatge és de fa més de 90 dies. Podeu revifar-lo enviant una resposta.

1AngelaB86
ag. 9, 2009, 2:45pm

I liked how some of y'all had them broken up by decade, so I decided to borrow it...

1922 Hendrik Willem van Loon The Story of Mankind Winner
-1922 Charles Hawes The Great Quest Honor
-1922 Bernard Marshall Cedric the Forester Honor
-1922 William Bowen The Old Tobacco Shop: A True Account of What Befell a Little Boy in Search of Adventure Honor
-1922 Padraic Colum The Golden Fleece and The Heroes Who Lived Before Achilles Honor
-1922 Cornelia Meigs The Windy Hill Honor
1923 Hugh Lofting The Voyages of Doctor Dolittle Winner
1924 Charles Hawes The Dark Frigate Winner
1925 Charles Finger Tales from Silver Lands Winner
-1925 Annie Carroll Moore Nicholas: A Manhattan Christmas Story Honor
-1925 Anne Parrish The Dream Coach Honor
1926 Arthur Bowie Chrisman Shen of the Sea Winner
-1926 Padraic Colum The Voyagers: Being Legends and Romances of Atlantic Discovery Honor
1927 Will James Smoky the Cow Horse Winner
1928 Dhan Gopal Mukerji Gay Neck, the Story of a Pigeon Winner
-1928 Ella Young The Wonder Smith and His Son Honor
-1928 Caroline Snedeker Downright Dencey Honor
1929 Eric P. Kelly The Trumpeter of Krakow Winner
-1929 John Bennett Pigtail of Ah Lee Ben Loo Honor
-1929 Wanda Gág Millions of Cats Honor
-1929 Grace Hallock The Boy Who Was Honor
-1929 Cornelia Meigs Clearing Weather Honor
-1929 Grace Moon Runaway Papoose Honor
-1929 Elinor Whitney Tod of the Fens Honor

2AngelaB86
ag. 9, 2009, 2:57pm

1930 Rachel Field Hitty, Her First Hundred Years Winner
-1930 Jeanette Eaton A Daughter of the Seine: The Life of Madame Roland Honor
-1930 Elizabeth Miller Pran of Albania Honor
-1930 Marion Hurd McNeely Jumping-Off Place Honor
-1930 Ella Young The Tangle-Coated Horse and Other Tales Honor
-1930 Julia Davis Adams Vaino, A Boy of New Finland Honor
-1930 Hildegarde Swift Little Blacknose: The Story of a Pioneer Honor
1931 Elizabeth Coatsworth The Cat Who Went to Heaven Winner
-1931 Anne Parrish Floating Island Honor
-1931 Alida Malkus The Dark Star of Itza: The Story of A Pagan Princess Honor
-1931 Ralph Hubbard Queer Person Honor
-1931 Julie Davis Adams Mountains are Free Honor
-1931 Agnes Hewes Spice and the Devil's Cave Honor
-1931 Elizabeth Janet Gray Meggy MacIntosh Honor
-1931 Herbert Best Garram the Hunter: A Boy of the Hill Tribes Honor
-1931 Alice Lide & Margaret Johansen Ood-Le-Uk the Wanderer Honor
1932 Laura Adams Armer Waterless Mountain Winner
-1932 Dorothy P. Lathrop The Fairy Circus Honor
-1932 Rachel Field Calico Bush Honor
-1932 Eunice Tietjens Boy of the South Seas Honor
-1932 Eloise Lownsbery Out of the Flame Honor
-1932 Marjorie Hill Allee Jane's Island Honor
-1932 Mary Gould Davis Truce of the Wolf and Other Tales of Old Italy Honor
1933 Elizabeth Foreman Lewis Young Fu of the Upper Yangtze Winner
-1933 Cornelia Meigs Swift Rivers Honor
-1933 Hildegarde Swift The Railroad To Freedom: A Story of the Civil War Honor
-1933 Nora Burglon Children of the Soil: A Story of Scandinavia Honor
1934 Cornelia Meigs Invincible Louisa Winner
-1934 Caroline Snedeker The Forgotten Daughter Honor
-1934 Elsie Singmaster Swords of Steel Honor
-1934 Wanda Gág ABC Bunny Honor
-1934 Erik Berry Winged Girl of Knossos Honor
-1934 Sarah Schmidt New Land Honor
-1934 Padraic Colum Big Tree of Bunlahy: Stories of My Own Countryside Honor
-1934 Agnes Hewes Glory of the Seas Honor
-1934 Ann Kyle Apprentice of Florence Honor
1935 Monica Shannon Dobry Winner
-1935 Elizabeth Seeger Pageant of Chinese History Honor
-1935 Constance Rourke Davy Crockett Honor
-1935 Hilda van Stockum Day On Skates: The Story of a Dutch Picnic Honor
1936 Carol Ryrie Brink Caddie Woodlawn Winner
-1936 Phil Stong Honk, the Moose Honor
-1936 Kate Seredy The Good Master Honor
-1936 Elizabeth Janet Gray Young Walter Scott Honor
-1936 Armstrong Sperry All Sail Set: A Romance of the Flying Cloud Honor
1937 Ruth Sawyer Roller Skates Winner
-1937 Lois Lenski Phoebe Fairchild: Her Book Honor
-1937 Idwal Jones Whistler's Van Honor
-1937 Ludwig Bemelmans The Golden Basket Honor
-1937 Margery Williams Winterbound Honor
-1937 Constance Rourke The Codfish Musket Honor
1938 Kate Seredy The White Stag Winner
-1938 James Cloyd Bowman Pecos Bill: The Greatest Cowboy of All Time Honor
-1938 Mabel Robinson Bright Island Honor
-1938 Laura Ingalls Wilder On the Banks of Plum Creek Honor
1939 Elizabeth Enright Thimble Summer Winner
-1939 Valenti Angelo Nino Honor
-1939 Richard & Florence Atwater Mr. Popper's Penguins Honor
-1939 Phyllis Crawford Hello the Boat! Honor
-1939 Jeanette Eaton Leader By Destiny: George Washington, Man and Patriot Honor ----1939 Elizabeth Janet Gray Penn Honor

3AngelaB86
ag. 9, 2009, 3:11pm

1940 James Daugherty Daniel Boone Winner
-1940 Kate Seredy The Singing Tree Honor
-1940 Mabel Robinson Runner of the Mountain Tops: The Life of Louis Agassiz Honor
1940 James Daugherty Daniel Boone Winner
-1940 Kate Seredy The Singing Tree Honor
-1940 Mabel Robinson Runner of the Mountain Tops: The Life of Louis Agassiz Honor
-1940 Laura Ingalls Wilder By the Shores of Silver Lake Honor
-1940 Stephen W. Meader Boy with a Pack Honor
1941 Armstrong Sperry Call It Courage Winner
-1941 Doris Gates Blue Willow Honor
-1941 Mary Jane Carr Young Mac of Fort Vancouver Honor
-1941 Laura Ingalls Wilder The Long Winter Honor
-1941 Anna Gertrude Hall Nansen Honor
1942 Walter D. Edmonds The Matchlock Gun Winner
-1942 Laura Ingalls Wilder Little Town on the Prairie Honor
-1942 Genevieve Foster George Washington's World Honor
-1942 Lois Lenski Indian Captive: The Story of Mary Jemison Honor
-1942 Eva Roe Gaggin Down Ryton Water Honor
1943 Elizabeth Gray Vining Adam of the Road Winner
-1943 Eleanor Estes The Middle Moffat Honor
-1943 Mabel Leigh Hunt Have You Seen Tom Thumb? Honor
1944 Esther Forbes Johnny Tremain Winner
-1944 Laura Ingalls Wilder These Happy Golden Years Honor
-1944 Julia Sauer Fog Magic Honor
-1944 Eleanor Estes Rufus M. Honor
-1944 Elizabeth Yates Mountain Born Honor
1945 Robert Lawson Rabbit Hill Winner
-1945 Eleanor Estes The Hundred Dresses Honor
-1945 Alice Dalgliesh The Silver Pencil Honor
-1945 Genevieve Foster Abraham Lincoln's World Honor
-1945 Jeanette Eaton Lone Journey: The Life of Roger Williams Honor
1946 Lois Lenski Strawberry Girl Winner
-1946 Marguerite Henry Justin Morgan Had a Horse Honor
-1946 Florence Crannell Means The Moved-Outers Honor
-1946 Christine Weston Bhimsa, the Dancing Bear Honor
-1946 Katherine Shippen New Found World Honor
1947 Carolyn Sherwin Bailey Miss Hickory Winner
-1947 Nancy Barnes Wonderful Year Honor
-1947 Mary & Conrad Buff Big Tree Honor
-1947 William Maxwell The Heavenly Tenants Honor
-1947 Cyrus Fisher The Avion My Uncle Flew Honor
-1947 Eleanor Jewett The Hidden Treasure of Glaston Honor
1948 William Pène du Bois The Twenty-One Balloons Winner
-1948 Claire Huchet Bishop Pancakes-Paris Honor
-1948 Carolyn Treffinger Li Lun, Lad of Courage Honor
-1948 Catherine Besterman The Quaint and Curious Quest of Johnny Longfoot Honor
-1948 Harold Courlander The Cow-Tail Switch, and Other West African Stories Honor
-1948 Marguerite Henry Misty of Chincoteague Honor
1949 Marguerite Henry King of the Wind Winner
-1949 Holling C. Holling Seabird Honor
-1949 Louise Rankin Daughter of the Mountain Honor
-1949 Ruth S. Gannett My Father's Dragon Honor
-1949 Arna Bontemps Story of the Negro Honor
-1940 Laura Ingalls Wilder By the Shores of Silver Lake Honor
-1940 Stephen W. Meader Boy with a Pack Honor
1941 Armstrong Sperry Call It Courage Winner
-1941 Doris Gates Blue Willow Honor
-1941 Mary Jane Carr Young Mac of Fort Vancouver Honor
-1941 Laura Ingalls Wilder The Long Winter Honor
-1941 Anna Gertrude Hall Nansen Honor
1942 Walter D. Edmonds The Matchlock Gun Winner
-1942 Laura Ingalls Wilder Little Town on the Prairie Honor
-1942 Genevieve Foster George Washington's World Honor
-1942 Lois Lenski Indian Captive: The Story of Mary Jemison Honor
-1942 Eva Roe Gaggin Down Ryton Water Honor
1943 Elizabeth Gray Vining Adam of the Road Winner
-1943 Eleanor Estes The Middle Moffat Honor
-1943 Mabel Leigh Hunt Have You Seen Tom Thumb? Honor
1944 Esther Forbes Johnny Tremain Winner
-1944 Laura Ingalls Wilder These Happy Golden Years Honor
-1944 Julia Sauer Fog Magic Honor
-1944 Eleanor Estes Rufus M. Honor
-1944 Elizabeth Yates Mountain Born Honor
1945 Robert Lawson Rabbit Hill Winner
-1945 Eleanor Estes The Hundred Dresses Honor
-1945 Alice Dalgliesh The Silver Pencil Honor
-1945 Genevieve Foster Abraham Lincoln's World Honor
-1945 Jeanette Eaton Lone Journey: The Life of Roger Williams Honor
1946 Lois Lenski Strawberry Girl Winner
-1946 Marguerite Henry Justin Morgan Had a Horse Honor
-1946 Florence Crannell Means The Moved-Outers Honor
-1946 Christine Weston Bhimsa, the Dancing Bear Honor
-1946 Katherine Shippen New Found World Honor
1947 Carolyn Sherwin Bailey Miss Hickory Winner
-1947 Nancy Barnes Wonderful Year Honor
-1947 Mary & Conrad Buff Big Tree Honor
-1947 William Maxwell The Heavenly Tenants Honor
-1947 Cyrus Fisher The Avion My Uncle Flew Honor
-1947 Eleanor Jewett The Hidden Treasure of Glaston Honor
1948 William Pène du Bois The Twenty-One Balloons Winner
-1948 Claire Huchet Bishop Pancakes-Paris Honor
-1948 Carolyn Treffinger Li Lun, Lad of Courage Honor
-1948 Catherine Besterman The Quaint and Curious Quest of Johnny Longfoot Honor
-1948 Harold Courlander The Cow-Tail Switch, and Other West African Stories Honor
-1948 Marguerite Henry Misty of Chincoteague Honor
1949 Marguerite Henry King of the Wind Winner
-1949 Holling C. Holling Seabird Honor
-1949 Louise Rankin Daughter of the Mountain Honor
-1949 Ruth S. Gannett My Father's Dragon Honor
-1949 Arna Bontemps Story of the Negro Honor

4AngelaB86
ag. 9, 2009, 3:14pm

1950 Marguerite de Angeli The Door in the Wall Winner
-1950 Rebecca Caudill Tree of Freedom Honor
-1950 Catherine Coblentz The Blue Cat of Castle Town Honor
-1950 Rutherford Montgomery Kildee House Honor
-1950 Genevieve Foster George Washington Honor
-1950 Walter & Marion Havighurst Song of The Pines: A Story of Norwegian Lumbering in Wisconsin Honor
1951 Elizabeth Yates Amos Fortune, Free Man Winner
-1951 Mabel Leigh Hunt Better Known as Johnny Appleseed Honor
-1951 Jeanette Eaton Gandhi, Fighter Without a Sword Honor
-1951 Clara Ingram Judson Abraham Lincoln, Friend of the People Honor
-1951 Anne Parrish The Story of Appleby Capple Honor
1952 Eleanor Estes Ginger Pye Winner
-1952 Elizabeth Baity Americans Before Columbus Honor
-1952 Holling C. Holling Minn of the Mississippi Honor
-1952 Nicholas Kalashnikoff The Defender Honor
-1952 Julia Sauer The Light at Tern Rock Honor
-1952 Mary & Conrad Buff The Apple and the Arrow Honor
1953 Ann Nolan Clark Secret of the Andes Winner
-1953 E. B. White Charlotte's Web Honor
-1953 Eloise Jarvis McGraw Moccasin Trail Honor
-1953 Ann Weil Red Sails to Capri Honor
-1953 Alice Dalgliesh The Bears on Hemlock Mountain Honor
-1953 Genevieve Foster 'Birthdays of Freedom, Vol. 1 Honor
1954 Joseph Krumgold ...And Now Miguel Winner
-1954 Claire Huchet Bishop All Alone Honor
-1954 Meindert DeJong Shadrach Honor
-1954 Meindert DeJong Hurry Home, Candy Honor
-1954 Clara Ingram Judson Theodore Roosevelt, Fighting Patriot Honor
-1954 Mary & Conrad Buff Magic Maize Honor
1955 Meindert DeJong The Wheel on the School Winner
-1955 Alice Dalgliesh Courage of Sarah Noble Honor
-1955 James Ullman Banner in the Sky Honor
1956 Jean Lee Latham Carry On, Mr. Bowditch Winner
-1956 Marjorie Kinnan Rawlings The Secret River Honor
-1956 Jennie Lindquist The Golden Name Day Honor
-1956 Katherine Shippen Men, Microscopes, and Living Things Honor
1957 Virginia Sorensen Miracles on Maple Hill Winner
-1957 Fred Gipson Old Yeller Honor
-1957 Meindert DeJong The House of Sixty Fathers Honor
-1957 Clara Ingram Judson Mr. Justice Holmes Honor
-1957 Dorothy Rhoads The Corn Grows Ripe Honor
-1957 Marguerite de Angeli Black Fox of Lorne Honor
1958 Harold Keith Rifles for Watie Winner
-1958 Mari Sandoz The Horsecatcher Honor
-1958 Elizabeth Enright Gone-Away Lake Honor
-1958 Robert Lawson The Great Wheel Honor
-1958 Leo Gurko Tom Paine, Freedom's Apostle Honor
1959 Elizabeth George Speare The Witch of Blackbird Pond Winner
-1959 Natalie Savage Carlson The Family Under The Bridge Honor
-1959 Meindert DeJong Along Came A Dog Honor
-1959 Francis Kalnay Chucaro: Wild Pony of the Pampa Honor
-1959 William O. Steele The Perilous Road Honor

5AngelaB86
ag. 9, 2009, 3:20pm

1960 Joseph Krumgold Onion John Winner
-1960 Jean Craighead George My Side of the Mountain Honor
-1960 Gerald W. Johnson America Is Born: A History for Peter Honor
-1960 Carol Kendall The Gammage Cup Honor
1961 Scott O'Dell Island of the Blue Dolphins Winner
-1961 Gerald W. Johnson America Moves Forward: A History for Peter Honor
-1961 Jack Schaefer Old Ramon Honor
-1961 George Selden The Cricket in Times Square Honor
1962 Elizabeth George Speare The Bronze Bow Winner
-1962 Edwin Tunis Frontier Living Honor
-1962 Eloise Jarvis McGraw The Golden Goblet Honor
-1962 Mary Stolz Belling The Tiger Honor
1963 Madeleine L'Engle A Wrinkle in Time Winner
-1963 Sorche Nic Leodhas Thistle and Thyme: Tales and Legends from Scotland Honor
-1963 Olivia Coolidge Men of Athens Honor
1964 Emily Cheney Neville It's Like This, Cat Winner
-1964 Sterling North Rascal Honor
-1964 Ester Wier The Loner Honor
1965 Maia Wojciechowska Shadow of a Bull Winner
-1965 Irene Hunt Across Five Aprils Honor
1966 Elizabeth Borton de Treviño I, Juan de Pareja Winner
-1966 Lloyd Alexander The Black Cauldron Honor
-1966 Randall Jarrell The Animal Family Honor
-1966 Mary Stolz The Noonday Friends Honor
1967 Irene Hunt Up a Road Slowly Winner
-1967 Scott O'Dell The King's Fifth Honor
-1967 Isaac Bashevis Singer Zlateh The Goat and Other Stories Honor
-1967 Mary Hays Weik The Jazz Man Honor
1968 E. L. Konigsburg From the Mixed-Up Files of Mrs. Basil E. Frankweiler Winner
-1968 E. L. Konigsburg Jennifer, Hecate, Macbeth, William McKinley, and Me, Elizabeth Honor
-1968 Scott O'Dell The Black Pearl Honor
-1968 Isaac Bashevis Singer The Fearsome Inn Honor
-1968 Zilpha Keatley Snyder The Egypt Game Honor
1969 Lloyd Alexander The High King Winner
-1969 Julius Lester To Be a Slave Honor
-1969 Isaac Bashevis Singer When Shlemiel Went to Warsaw and Other Stories Honor

6AngelaB86
ag. 9, 2009, 3:24pm

1970 William H. Armstrong Sounder Winner
-1970 Sulamith Ish-Kishor Our Eddie Honor
-1970 Janet Gaylord Moore The Many Ways of Seeing: An Introduction to the Pleasures of Art Honor
-1970 Mary Q. Steele Journey Outside Honor
1971 Betsy Byars Summer of the Swans Winner
-1971 Natalie Babbitt Knee-Knock Rise Honor
-1971 Sylvia Engdahl Enchantress From the Stars Honor
-1971 Scott O'Dell Sing Down the Moon Honor
1972 Robert C. O'Brien Mrs. Frisby and the Rats of NIMH Winner
-1972 Allan W. Eckert Incident At Hawk's Hill Honor
-1972 Virginia Hamilton The Planet of Junior Brown Honor
-1972 Ursula K. Le Guin The Tombs of Atuan Honor
-1972 Miska Miles Annie and the Old One Honor
-1972 Zilpha Keatley Snyder The Headless Cupid Honor
1973 Jean Craighead George Julie of the Wolves Winner
-1973 Arnold Lobel Frog and Toad Together Honor
-1973 Johanna Reiss The Upstairs Room Honor
-1973 Zilpha Keatley Snyder The Witches of Worm Honor
1974 Paula Fox The Slave Dancer Winner
-1974 Susan Cooper The Dark Is Rising Honor
1975 Virginia Hamilton M. C. Higgins, the Great Winner
-1975 Ellen Raskin Figgs & Phantoms Honor
-1975 James Lincoln Collier & Christopher Collier My Brother Sam Is Dead Honor
-1975 Elizabeth Marie Pope The Perilous Gard Honor
-1975 Bette Greene Philip Hall Likes Me, I Reckon Maybe Honor
1976 Susan Cooper The Grey King Winner
-1976 Sharon Bell Mathis The Hundred Penny Box Honor
-1976 Laurence Yep Dragonwings Honor
1977 Mildred Taylor Roll of Thunder, Hear My Cry Winner
-1977 William Steig Abel's Island Honor
-1977 Nancy Bond A String in the Harp Honor
1978 Katherine Paterson Bridge to Terabithia Winner
-1978 Beverly Cleary Ramona and Her Father Honor
-1978 Jamake Highwater 'Anpao: An American Indian Odyssey Honor
1979 Ellen Raskin The Westing Game Winner
-1979 Katherine Paterson The Great Gilly Hopkins Honor

7AngelaB86
ag. 9, 2009, 3:29pm

1980 Joan Blos A Gathering of Days: A New England Girl's Journal Winner
-1980 David Kherdian The Road from Home: The Story of an Armenian Girl Honor
1980 Joan Blos A Gathering of Days: A New England Girl's Journal Winner
-1980 David Kherdian The Road from Home: The Story of an Armenian Girl Honor
1981 Katherine Paterson Jacob Have I Loved Winner
-1981 Jane Langton The Fledgling Honor
-1981 Madeleine L'Engle A Ring of Endless Light Honor
1982 Nancy Willard A Visit to William Blake's Inn Winner
-1982 Beverly Cleary Ramona Quimby, Age 8 Honor
-1982 Aranka Siegal Upon the Head of the Goat: A Childhood in Hungary 1939-1944 Honor
-1982 Robin McKinley The Blue Sword Honor
1983 Cynthia Voigt Dicey's Song Winner
-1983 William Steig Doctor De Soto Honor
-1983 Paul Fleischman Graven Images Honor
-1983 Jean Fritz Homesick: My Own Story Honor
-1983 Virginia Hamilton Sweet Whispers, Brother Rush Honor
1984 Beverly Cleary Dear Mr. Henshaw Winner
-1984 Elizabeth George Speare The Sign of the Beaver Honor
-1984 Cynthia Voigt A Solitary Blue Honor
-1984 Kathryn Lasky Sugaring Time Honor
-1984 Bill Brittain The Wish Giver Honor
1985 Robin McKinley The Hero and the Crown Winner
-1985 Mavis Jukes Like Jake and Me Honor
-1985 Bruce Brooks The Moves Make the Man Honor
-1985 Paula Fox One-Eyed Cat Honor
1986 Patricia MacLachlan Sarah, Plain and Tall Winner
-1986 Rhoda Blumberg Commodore Perry In the Land of the Shogun Honor
-1986 Gary Paulsen Dogsong Honor
1987 Sid Fleischman The Whipping Boy Winner
-1987 Cynthia Rylant A Fine White Dust Honor
-1987 Marion Dane Bauer On My Honor Honor
-1987 Patricia Lauber Volcano: The Eruption and Healing of Mount St. Helens Honor 1988 Russell Freedman Lincoln: A Photobiography Winner
-1988 Norma Fox Mazer After the Rain Honor
-1988 Gary Paulsen Hatchet Honor
1989 Paul Fleischman Joyful Noise: Poems for Two Voices Winner
-1989 Virginia Hamilton In The Beginning: Creation Stories from Around the World Honor
-1989 Walter Dean Myers Scorpions Honor
1981 Katherine Paterson Jacob Have I Loved Winner
-1981 Jane Langton The Fledgling Honor
-1981 Madeleine L'Engle A Ring of Endless Light Honor
1982 Nancy Willard A Visit to William Blake's Inn Winner
-1982 Beverly Cleary Ramona Quimby, Age 8 Honor
-1982 Aranka Siegal Upon the Head of the Goat: A Childhood in Hungary 1939-1944 Honor
-1982 Robin McKinley The Blue Sword Honor
1983 Cynthia Voigt Dicey's Song Winner
-1983 William Steig Doctor De Soto Honor
-1983 Paul Fleischman Graven Images Honor
-1983 Jean Fritz Homesick: My Own Story Honor
-1983 Virginia Hamilton Sweet Whispers, Brother Rush Honor
1984 Beverly Cleary Dear Mr. Henshaw Winner
-1984 Elizabeth George Speare The Sign of the Beaver Honor
-1984 Cynthia Voigt A Solitary Blue Honor
-1984 Kathryn Lasky Sugaring Time Honor
-1984 Bill Brittain The Wish Giver Honor
1985 Robin McKinley The Hero and the Crown Winner
-1985 Mavis Jukes Like Jake and Me Honor
-1985 Bruce Brooks The Moves Make the Man Honor
-1985 Paula Fox One-Eyed Cat Honor
1986 Patricia MacLachlan Sarah, Plain and Tall Winner
-1986 Rhoda Blumberg Commodore Perry In the Land of the Shogun Honor
-1986 Gary Paulsen Dogsong Honor
1987 Sid Fleischman The Whipping Boy Winner
-1987 Cynthia Rylant A Fine White Dust Honor
-1987 Marion Dane Bauer On My Honor Honor
-1987 Patricia Lauber Volcano: The Eruption and Healing of Mount St. Helens Honor
1988 Russell Freedman Lincoln: A Photobiography Winner
-1988 Norma Fox Mazer After the Rain Honor
-1988 Gary Paulsen Hatchet Honor
1989 Paul Fleischman Joyful Noise: Poems for Two Voices Winner
-1989 Virginia Hamilton In The Beginning: Creation Stories from Around the World Honor
-1989 Walter Dean Myers Scorpions Honor

8AngelaB86
ag. 9, 2009, 3:33pm

1990 Lois Lowry Number the Stars Winner
-1990 Janet Taylor Lisle Afternoon of the Elves Honor
-1990 Suzanne Fisher Staples Shabanu, Daughter of the Wind Honor
-1990 Gary Paulsen The Winter Room Honor
1991 Jerry Spinelli Maniac Magee Winner
-1991 Avi The True Confessions of Charlotte Doyle Honor
1992 Phyllis Reynolds Naylor Shiloh Winner
-1992 Avi Nothing But The Truth: a Documentary Novel Honor
-1992 Russell Freedman The Wright Brothers: How They Invented the Airplane Honor
1993 Cynthia Rylant Missing May Winner
-1993 Bruce Brooks What Hearts Honor
-1993 Patricia McKissack The Dark-thirty: Southern Tales of the Supernatural Honor
-1993 Walter Dean Myers Somewhere in the Darkness Honor
1994 Lois Lowry The Giver Winner
-1994 Jane Leslie Conly Crazy Lady Honor
-1994 Laurence Yep Dragon's Gate Honor
-1994 Russell Freedman Eleanor Roosevelt: A Life of Discovery Honor
1995 Sharon Creech Walk Two Moons Winner
-1995 Karen Cushman Catherine, Called Birdy Honor
-1995 Nancy Farmer The Ear, the Eye and the Arm Honor
1996 Karen Cushman The Midwife's Apprentice Winner
-1996 Carolyn Coman What Jamie Saw Honor
-1996 Christopher Paul Curtis The Watsons Go to Birmingham: 1963 Honor
-1996 Carol Fenner Yolonda's Genius Honor
-1996 Jim Murphy The Great Fire Honor
1997 E. L. Konigsburg The View from Saturday Winner
-1997 Nancy Farmer A Girl Named Disaster Honor
-1997 Eloise McGraw The Moorchild Honor
-1997 Megan Whalen Turner The Thief Honor
-1997 Ruth White Belle Prater's Boy Honor
1998 Karen Hesse Out of the Dust Winner
-1998 Gail Carson Levine Ella Enchanted Honor
-1998 Patricia Reilly Giff Lily's Crossing Honor
-1998 Jerry Spinelli Wringer Honor
1999 Louis Sachar Holes Winner
-1999 Richard Peck A Long Way from Chicago Honor

9AngelaB86
ag. 9, 2009, 3:35pm

2000 Christopher Paul Curtis Bud, Not Buddy Winner
-2000 Audrey Couloumbis Getting Near to Baby Honor
-2000 Jennifer L. Holm Our Only May Amelia Honor
-2000 Tomie dePaola 26 Fairmount Avenue Honor
2001 Richard Peck A Year Down Yonder Winner
-2001 Joan Bauer Hope Was Here Honor
-2001 Kate DiCamillo Because of Winn-Dixie Honor
-2001 Jack Gantos Joey Pigza Loses Control Honor
-2001 Sharon Creech The Wanderer Honor
2002 Linda Sue Park A Single Shard Winner
-2002 Polly Horvath Everything on a Waffle Honor
-2002 Marilyn Nelson Carver: A Life In Poems Honor
2003 Avi Crispin: The Cross of Lead Winner
-2003 Nancy Farmer The House of the Scorpion Honor
-2003 Patricia Reilly Giff Pictures of Hollis Woods Honor
-2003 Carl Hiaasen Hoot Honor
-2003 Ann M. Martin A Corner of the Universe Honor
-2003 Stephanie S. Tolan Surviving the Applewhites Honor
2004 Kate DiCamillo The Tale of Despereaux Winner
-2004 Kevin Henkes Olive's Ocean Honor
-2004 Jim Murphy An American Plague: The True and Terrifying Story of the Yellow Fever Epidemic of 1793 Honor
2005 Cynthia Kadohata Kira-Kira Winner
-2005 Gennifer Choldenko Al Capone Does My Shirts Honor
-2005 Russell Freedman The Voice that Challenged a Nation: Marian Anderson and the Struggle for Equal Rights Honor
-2005 Gary D. Schmidt Lizzie Bright and the Buckminster Boy Honor
2006 Lynne Rae Perkins Criss Cross Winner
-2006 Alan Armstrong Whittington Honor
-2006 Susan Campbell Bartoletti Hitler Youth: Growing Up in Hitler's Shadow Honor
-2006 Shannon Hale Princess Academy Honor
-2006 Jacqueline Woodson Show Way Honor
2007 Susan Patron The Higher Power of Lucky Winner
-2007 Jennifer L. Holm Penny from Heaven Honor
-2007 Kirby Larson Hattie Big Sky Honor
-2007 Cynthia Lord Rules Honor
2008 Laura Amy Schlitz Good Masters! Sweet Ladies! Voices from a Medieval Village Winner
-2008 Christopher Paul Curtis Elijah of Buxton Honor
-2008 Gary D. Schmidt The Wednesday Wars Honor
-2008 Jacqueline Woodson Feathers Honor
2009 Neil Gaiman The Graveyard Book Winner
-2009 Kathi Appelt The Underneath Honor
-2009 Margarita Engle The Surrender Tree: Poems of Cuba's Struggle for Freedom Honor
-2009 Ingrid Law Savvy Honor
-2009 Jacqueline Woodson After Tupac & D Foster Honor

Apunta-t'hi per poder publicar