IniciGrupsConversesMésTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.
Hide this

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

Yonder de Margaret Bell Houston
S'està carregant…

Yonder (1955 original; edició 1955)

de Margaret Bell Houston

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaConverses
261703,025 (4)No n'hi ha cap
Membre:msensiba
Títol:Yonder
Autors:Margaret Bell Houston
Informació:New York: Crown Publishers, c1955. 242 p. ; 22 cm. [Book club ed.]
Col·leccions:La teva biblioteca
Valoració:
Etiquetes:fiction, novels, home

Detalls de l'obra

Yonder de Margaret Bell Houston (1955)

No n'hi ha cap
S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

Time has stopped for Zoé Croome at the moment when she was about to elope with her lover. Thirty years had passed but Zoé was still a girl - in body, in heart and mind. She was beautiful; she was fentle. But she was mad. The world beyond that last meeting with her fiancé had ceased to exist for her.
But to Olive York, who had gone to Judge Croome's place to forger her own disappointment in love, Zoé was real, and Olive determined to free Zoé from her illusion.
To do this she had to deal with awesome and bitter Joanna, Zoé's sister who controller Zoé's fate.
From the moment Olive York stands alone in the railway station during a hurricane, to the last unraveling of the mystery of the Croomes of Yonder Island, Margaret Bell Houston has sustained a mood of eerie foreboding of the greatest fascination. Time has a new meaning. age is held at bay. And she has created characters and an atmosphere of suspense with such skill and precision that they will be forever memorable to readers who like Rebecca and Wuthering Heights. (Book cover notes)
  Bob_Taylor | Dec 5, 2008 |
Sense ressenyes | afegeix-hi una ressenya
Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Llocs importants
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Esdeveniments importants
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Epígraf
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Time is not toxic. All those who develop a time neurosis subscribe to the prevalent superstition that time is in some way a poison exerting a mysterious, cumulative action... time has no effect on human tissues under any condition... vigor does not necessarily vary inversely with the age of the adult. Belief in the effects of time by those who subscribe to such a belief is the thing which acts as a poison.

- From the report of a Conference of medical and surgical specialists at the DeCourcy Clinic in Cincinnati.
Dedicatòria
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
To Katrina
Primeres paraules
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
It was raining the night I arrived at Point Muspa.
Citacions
Darreres paraules
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Llengua original
CDD/SMD canònics

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès

No n'hi ha cap

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Dreceres

Cobertes populars

Valoració

Mitjana: (4)
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4 1
4.5
5

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 157,211,120 llibres! | Barra superior: Sempre visible