IniciGrupsConversesMésTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.
Hide this

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

S'està carregant…

Comics Squad: Recess!

de Jennifer L. Holm (Editor), Matthew Holm (Editor), Jarrett J. Krosoczka (Editor)

Altres autors: Jennifer L. Holm (Autor), Matthew Holm (Il·lustrador), Jarrett J. Krosoczka (Autor), Dav Pilkey (Autor), Dave Roman (Autor)5 més, Dan Santat (Autor), Raina Telgemeier (Il·lustrador), Ursula Vernon (Autor), Eric Wight (Autor), Gene Luen Yang (Autor)

Sèrie: Comics Squad (1)

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaConverses
1727122,066 (3.7)No n'hi ha cap
"A collection of comics about every kid's favorite school subject: recess"--
S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

Es mostren 1-5 de 7 (següent | mostra-les totes)
The stories are overall funny and well written although some are better than others. I really didn't like that everything is coloured on the scale of orange. It's a good introduction to a number of styles and most are bound to discover a new author to read. ( )
  True54Blue | May 30, 2021 |
Last year around this same time I fell into a bit of a reading slump (yes, it happens to everyone) and I picked up a little comics selection called Comics Squad: Detention hoping that it would revive me. I'm happy to say that it did the trick. Thinking lightning might strike twice, I delved into Comics Squad: Recess! by Jennifer L. Holm, Jarrett J. Krosoczka, Dan Santat, & Raina Telgemeier which is another book from this collection. This book explores the theme of recess with the authors/illustrators charged with coming up with stories which somehow incorporated this theme. (Some accomplished this feat more successfully than others as a few barely mentioned recess at all.) I especially enjoyed the last 2 stories both visually and from a narrative standpoint. (If you're curious, the two stories are "300 Words" by Dan Santat which was a love story and "The Rainy Day Monitor" by Raina Telgemeier & Dave Roman which was about a RPG kickball game.) I like recommending this series to burgeoning graphic novel/comics fans since it contains a variety of storytelling and art styles to give them a better idea of what they might like. This is a great idea for anyone, regardless of age, who might be interested in sampling different writers and illustrators. 8/10 overall and certainly wouldn't say no to reading more from this series (or from the two artists mentioned). ( )
  AliceaP | Aug 24, 2018 |
The strength of this is the Dan Santat story. Really well done. ( )
  kallai7 | Mar 23, 2017 |
Several of the big names in graphic novels for youth are featured here, with mini-spinoffs off familiar titles and original works. Fans of Babymouse, Lunch Lady, Captain Underpants, etc., come on down! ( )
  Salsabrarian | Feb 2, 2016 |
My six year old loved this and made me pick it up and read his favorite, [a:Dav Pilkey's|33280|Dav Pilkey|https://d.gr-assets.com/authors/1309174964p2/33280.jpg] contribution Book ‘Em Dog Man! (intentionally riddled with spelling errors, much to my disquietude). I ended up leafing through the whole thing, and while I did not connect with all of the artists, I was quite impressed by the sections written by [a:Dan Santat|1251403|Dan Santat|https://d.gr-assets.com/authors/1380608941p2/1251403.jpg] and [a:Gene Luen Yang|68959|Gene Luen Yang|https://d.gr-assets.com/authors/1415919636p2/68959.jpg] in particular and I will definitely be on the watch for their books. I also enjoyed [a:Eric Wight|2722|Eric Wight|https://d.gr-assets.com/authors/1249631572p2/2722.jpg] and his Jiminy Sprinkles in “Freeze Tag", it was witty and appealingly drawn. ( )
  Fjola | Apr 23, 2015 |
Es mostren 1-5 de 7 (següent | mostra-les totes)
Sense ressenyes | afegeix-hi una ressenya

» Afegeix-hi altres autors

Nom de l'autorCàrrecTipus d'autorObra?Estat
Holm, Jennifer L.Editorautor primaritotes les edicionsconfirmat
Holm, MatthewEditorautor principaltotes les edicionsconfirmat
Krosoczka, Jarrett J.Editorautor principaltotes les edicionsconfirmat
Holm, Jennifer L.Autorautor secundaritotes les edicionsconfirmat
Holm, MatthewIl·lustradorautor secundaritotes les edicionsconfirmat
Krosoczka, Jarrett J.Autorautor secundaritotes les edicionsconfirmat
Pilkey, DavAutorautor secundaritotes les edicionsconfirmat
Roman, DaveAutorautor secundaritotes les edicionsconfirmat
Santat, DanAutorautor secundaritotes les edicionsconfirmat
Telgemeier, RainaIl·lustradorautor secundaritotes les edicionsconfirmat
Vernon, UrsulaAutorautor secundaritotes les edicionsconfirmat
Wight, EricAutorautor secundaritotes les edicionsconfirmat
Yang, Gene LuenAutorautor secundaritotes les edicionsconfirmat

Pertany a aquestes sèries

Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Llocs importants
Esdeveniments importants
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Epígraf
Dedicatòria
Primeres paraules
Citacions
Darreres paraules
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Llengua original
CDD/SMD canònics

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès

No n'hi ha cap

"A collection of comics about every kid's favorite school subject: recess"--

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Dreceres

Cobertes populars

Valoració

Mitjana: (3.7)
0.5
1
1.5
2
2.5 1
3 10
3.5 3
4 8
4.5
5 5

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 158,932,726 llibres! | Barra superior: Sempre visible