IniciGrupsConversesMésTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.
Hide this

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

Places to Look for a Mother: A Novel de…
S'està carregant…

Places to Look for a Mother: A Novel (edició 2003)

de Nicole Stansbury

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaConverses
58No n'hi ha cap353,773 (3.5)No n'hi ha cap
In the tradition of Mona Simpson's Anywhere But Here, Places to Look for a Mother tells a tale of mostly maddening mother-daughter bonds. Forgiveness is always there, but it's hard to find. And Stansbury's fractured Taylor family, led by the thoroughly eccentric matriarch, Miriam Taylor, usually loses it. With lithe prose, pitch-perfect dialogue, and gloriously real characters, author Nicole Stansbury conjures a family that proves Tolstoy right once again: All happy families are alike; every unhappy family is unhappy in its own way. The Taylors are no exception, but Places to Look for a Mother is an exceptionally good debut novel.… (més)
Membre:dablackwood
Títol:Places to Look for a Mother: A Novel
Autors:Nicole Stansbury
Informació:Carroll & Graf (2003), Paperback, 288 pages
Col·leccions:Per llegir
Valoració:
Etiquetes:No n'hi ha cap

Detalls de l'obra

Places to Look for a Mother: A Novel de Nicole Stansbury

No n'hi ha cap
S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

Sense ressenyes
Sense ressenyes | afegeix-hi una ressenya
Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Llocs importants
Esdeveniments importants
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Epígraf
Dedicatòria
Primeres paraules
Citacions
Darreres paraules
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Llengua original
CDD/SMD canònics

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès

No n'hi ha cap

In the tradition of Mona Simpson's Anywhere But Here, Places to Look for a Mother tells a tale of mostly maddening mother-daughter bonds. Forgiveness is always there, but it's hard to find. And Stansbury's fractured Taylor family, led by the thoroughly eccentric matriarch, Miriam Taylor, usually loses it. With lithe prose, pitch-perfect dialogue, and gloriously real characters, author Nicole Stansbury conjures a family that proves Tolstoy right once again: All happy families are alike; every unhappy family is unhappy in its own way. The Taylors are no exception, but Places to Look for a Mother is an exceptionally good debut novel.

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Dreceres

Cobertes populars

Valoració

Mitjana: (3.5)
0.5
1
1.5
2 2
2.5
3 2
3.5
4 5
4.5
5 1

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 158,995,643 llibres! | Barra superior: Sempre visible