IniciGrupsConversesExplora
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

Beneath a Scarlet Sky: A Novel de Mark…
S'està carregant…

Beneath a Scarlet Sky: A Novel (2017 original; edició 2017)

de Mark Sullivan (Autor)

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaMencions
2,1031086,696 (4.15)58
Soon to be a major television event from Pascal Pictures, starring Tom Holland. Based on the true story of a forgotten hero, the USA Today and #1 Amazon Charts bestseller Beneath a Scarlet Sky is the triumphant, epic tale of one young man's incredible courage and resilience during one of history's darkest hours. Pino Lella wants nothing to do with the war or the Nazis. He's a normal Italian teenager--obsessed with music, food, and girls--but his days of innocence are numbered. When his family home in Milan is destroyed by Allied bombs, Pino joins an underground railroad helping Jews escape over the Alps, and falls for Anna, a beautiful widow six years his senior. In an attempt to protect him, Pino's parents force him to enlist as a German soldier--a move they think will keep him out of combat. But after Pino is injured, he is recruited at the tender age of eighteen to become the personal driver for Adolf Hitler's left hand in Italy, General Hans Leyers, one of the Third Reich's most mysterious and powerful commanders. Now, with the opportunity to spy for the Allies inside the German High Command, Pino endures the horrors of the war and the Nazi occupation by fighting in secret, his courage bolstered by his love for Anna and for the life he dreams they will one day share. Fans of All the Light We Cannot See, The Nightingale, and Unbroken will enjoy this riveting saga of history, suspense, and love.… (més)
Membre:mindykay88
Títol:Beneath a Scarlet Sky: A Novel
Autors:Mark Sullivan (Autor)
Informació:Lake Union Publishing (2017), Edition: Later Printing, 523 pages
Col·leccions:La teva biblioteca
Valoració:
Etiquetes:Cap

Informació de l'obra

Sota un cel escarlata de Mark Sullivan (2017)

S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

» Mira també 58 mencions

Anglès (103)  Alemany (2)  Català (1)  Italià (1)  Totes les llengües (107)
Quan els bombardejos aliats destrueixen la casa familiar de Milà el 1943, el jove Pino Lella s’afegeix a la Resistència per ajudar els jueus a fugir de la Itàlia nazi a través dels Alps. Els seus pares, amb la intenció de protegir-lo, el forcen a allistar-se com a soldat alemany. Però l’atzar farà que treballi de xofer del general Hans Leyers, el màxim mandatari del Tercer Reich a Itàlia, i es converteixi en un espia que passarà informació transcendental per al curs de la Segona Guerra Mundial.

«Una història increïble, bellament escrita, i un llibre delicat i noble.» — JAMES PATTERSON

«Sota un cel escarlata ho té tot: heroisme, coratge, terror, amor veritable, venjança, compassió... Sullivan ens mostra la guerra tal com és, amb totes les seves complexitats, lleialtats contradictòries i preguntes sense resoldre, però sobretot ens fa conèixer la figura extraordinària de Pino Lella.» — JOSEPH FINDER

Més de 40 setmanes a les llistes de llibres més venuts als Estats Units

Un dels 20 llibres més llegits el 2017 a Goodreads

Traduït per: Alexandre Gombau Arnau
Mark Sullivan



Mark Sullivan Autor de divuit novel·les, algunes de les quals han arribat al número 1 dels llibres més venuts del New York Times, Sullivan ha rebut nombrosos reconeixements, com el WHSmith Fresh Talent. Es va graduar en Literatura Anglesa i va treballar com a voluntari al Cos de Pau dels EUA al Níger. Més tard va estudiar periodisme i ha publicat reportatges d’investigació per al New York Times, Newsday i el San Diego Tribune. Sota un cel escarlata és la primera novel·la seva que es tradueix al català.

Recull de premsa

Paranoia 68 - 26/06/2019

Conlibrosaloloco - 16/02/2019

El blog de Sara lectora - 10/01/2019

Sulthisa - 10/01/2019

Aventurero de papel - 9/01/2019
  joanjosep | Nov 9, 2019 |
Negative, snarky (but without knowledge at the time that the book is in essence a literary fraud - a fact that is, unfortunately, not yet widely known).
afegit per CatCaliban | editaPublishers Weekly (Mar 13, 2017)
 
Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Llocs importants
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Esdeveniments importants
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Epígraf
Dedicatòria
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
For the eight thousand Italian Jews who could not be saved.
For the millions taken slave by the Nazi war machine, and the countless who did not make it home.
And for Robert Dehlendorf, who heard the tale first, and rescued me.
Primeres paraules
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
June 9, 1943
Milan, Italy
Like all the pharaohs, emperors, and tyrants before him, Il Duce had seen his empire rise only to crumble.
Citacions
Darreres paraules
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Llengua original
CDD/SMD canònics
LCC canònic

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès

Cap

Soon to be a major television event from Pascal Pictures, starring Tom Holland. Based on the true story of a forgotten hero, the USA Today and #1 Amazon Charts bestseller Beneath a Scarlet Sky is the triumphant, epic tale of one young man's incredible courage and resilience during one of history's darkest hours. Pino Lella wants nothing to do with the war or the Nazis. He's a normal Italian teenager--obsessed with music, food, and girls--but his days of innocence are numbered. When his family home in Milan is destroyed by Allied bombs, Pino joins an underground railroad helping Jews escape over the Alps, and falls for Anna, a beautiful widow six years his senior. In an attempt to protect him, Pino's parents force him to enlist as a German soldier--a move they think will keep him out of combat. But after Pino is injured, he is recruited at the tender age of eighteen to become the personal driver for Adolf Hitler's left hand in Italy, General Hans Leyers, one of the Third Reich's most mysterious and powerful commanders. Now, with the opportunity to spy for the Allies inside the German High Command, Pino endures the horrors of the war and the Nazi occupation by fighting in secret, his courage bolstered by his love for Anna and for the life he dreams they will one day share. Fans of All the Light We Cannot See, The Nightingale, and Unbroken will enjoy this riveting saga of history, suspense, and love.

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Cobertes populars

Dreceres

Valoració

Mitjana: (4.15)
0.5 1
1 6
1.5 2
2 11
2.5 3
3 56
3.5 29
4 165
4.5 39
5 179

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 182,616,973 llibres! | Barra superior: Sempre visible