IniciGrupsConversesMésTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.
Hide this

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

The Last Flight: A Novel de Julie Clark
S'està carregant…

The Last Flight: A Novel (edició 2020)

de Julie Clark (Autor)

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaMencions
4474041,625 (4.02)9
"Fans of Lisa Jewell and Liv Constantine will love The Last Flight, a novel focusing on two women who meet in an airport, both alone, both scared, and both urgently needing an escape from their lives. Claire Cook has a husband whose temper burns as bright as his promising political career, and she has worked for months on a plan to get out. A chance meeting in an airport bar brings her together with a stranger equally as desperate. Together they hatch a plan to switch tickets - Claire taking Eva's flight to Oakland, and Eva traveling to Puerto Rico as Claire. But then one plane crashes, and it's clear that one of them wasn't telling the truth"--… (més)
Membre:Rhondadarlage1963
Títol:The Last Flight: A Novel
Autors:Julie Clark (Autor)
Informació:Sourcebooks Landmark (2020), 320 pages
Col·leccions:Llegit, però no el tinc
Valoració:
Etiquetes:No n'hi ha cap

Detalls de l'obra

The Last Flight de Julie Clark

Afegit fa poc perArina42, eileentoread, biblioteca privada, pterhune, ephemeralmochi, jerryc, ollonborren
No n'hi ha cap
S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

» Mira també 9 mencions

Es mostren 1-5 de 39 (següent | mostra-les totes)
What a page turner this was! This could be read in one sitting if possible without interruptions.

I much preferred reading about Claire for obvious reasons. She has the most exciting part of the story and the one you're on edge about. There are some face palm moments for her as she has moments of absolute stupidity but to be fair she's always walking on egg shells and on high alert and you can't blame her.

I wish there a bit more to Eva's story. It started off really good but it falls pretty flat half way through. Nothing much else happens when there was a lot of potential to add more to it.

I did like how everything came together. It was seamless, smooth, maybe a little too coincidental but it worked well.

Highly recommend this quick read. ( )
  sensitivemuse | Apr 21, 2021 |
Such a good fast paced story! I loved following the characters through their dark moments and fears, wondering how they will come through on the other end. Beautifully written characters. ( )
  hilarymichelle001 | Apr 6, 2021 |
This was a well-written story with interesting characters and a terrific twist at the end. Even though I couldn't relate to the lives of the characters, I wanted to know what happened to them. ( )
  terran | Mar 21, 2021 |
Great job. I loved this book. Fabulous characters, interesting story. 4.2 ( )
  johnfishlock | Mar 13, 2021 |
Clever thriller plot based on switching airplane tickets ( )
  JosephKing6602 | Mar 10, 2021 |
Es mostren 1-5 de 39 (següent | mostra-les totes)
Sense ressenyes | afegeix-hi una ressenya

» Afegeix-hi altres autors (4 possibles)

Nom de l'autorCàrrecTipus d'autorObra?Estat
Julie Clarkautor primaritotes les edicionscalculat
Fortgang, LaurenNarradorautor secundarialgunes edicionsconfirmat
Hvam, KhristineNarradorautor secundarialgunes edicionsconfirmat
Rodríguez, PatriciaNarradorautor secundarialgunes edicionsconfirmat
Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Llocs importants
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Esdeveniments importants
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Epígraf
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Tell me about despair, yours, and I will tell you mine.
Meanwhile the world goes on.

                                           ---Mary Oliver, Wild Geese
Dedicatòria
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Dedicated to all the women who have come forward with their stories. Whether it be in front of a congressional panel on live television or alone in a windowless human resources office--- we hear you. We believe you.
Primeres paraules
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Terminal 4 swarms with people, the smell of wet wool and jet fuel thick around me.
Citacions
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
The loss had faded, as all losses did, replaced by something harder. Stronger. She could see now what she couldn't see then. All choices had consequences. It was what you did with those consequences that mattered.
Everything you ever wanted is on the other side of fear.
This is what it's like to die, having left so much unfinished. It still tethers you---like an in breakable thread, always leading your thoughts back to if only. But if only is a useless question, a spotlight shining on an empty stage, illuminating what never was, and never will be.
"You know, life is long. Lots of things can go wrong and still end up all right."
This was the funny thing about regret. It lived inside of you, shrinking down until you could almost believe it had vanished, only to have it spring up, fully formed, call forwarded by people who meant you no harm.
Darreres paraules
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
(Clica-hi per mostrar-ho. Compte: pot anticipar-te quin és el desenllaç de l'obra.)
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Llengua original
CDD/SMD canònics

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès

No n'hi ha cap

"Fans of Lisa Jewell and Liv Constantine will love The Last Flight, a novel focusing on two women who meet in an airport, both alone, both scared, and both urgently needing an escape from their lives. Claire Cook has a husband whose temper burns as bright as his promising political career, and she has worked for months on a plan to get out. A chance meeting in an airport bar brings her together with a stranger equally as desperate. Together they hatch a plan to switch tickets - Claire taking Eva's flight to Oakland, and Eva traveling to Puerto Rico as Claire. But then one plane crashes, and it's clear that one of them wasn't telling the truth"--

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Dreceres

Cobertes populars

Valoració

Mitjana: (4.02)
0.5
1 1
1.5
2 2
2.5
3 15
3.5 11
4 65
4.5 14
5 23

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 157,957,641 llibres! | Barra superior: Sempre visible