IniciGrupsConversesMésTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.
Hide this

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

The Pull of the Stars: A Novel de Emma…
S'està carregant…

The Pull of the Stars: A Novel (edició 2020)

de Emma Donoghue (Autor)

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaMencions
7666321,897 (4.07)109
Membre:mikitchenlady
Títol:The Pull of the Stars: A Novel
Autors:Emma Donoghue (Autor)
Informació:Little, Brown and Company (2020), Edition: Unabridged, 304 pages
Col·leccions:La teva biblioteca
Valoració:
Etiquetes:2021

Detalls de l'obra

The Pull of the Stars de Emma Donoghue

Afegit fa poc perfigsfromthistle, Rennie80, historybookreads, biblioteca privada, kelli413, Riverdeboz, 6boysandme
S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

» Mira també 109 mencions

Es mostren 1-5 de 63 (següent | mostra-les totes)
Emma Donoghue's book is another fantastic break from the typical WWII historical fiction. The Pull of the Stars is set in a maternity ward in 1918 Ireland near the end of WWI and at the height of the Great Flu. This is a slower-paced story, which is another nice little break in comparison to other historical fiction (much of the books I've read are on the faster-paced side). Going into this book, I didn't know much about the plot or setting other than the fact that it was WWI historical fiction. I really enjoyed the book, and it's definitely an enjoyable read despite the feeling of a slower-paced story. The characters were interesting. The setting of a maternity ward in Ireland felt like a fantastic setting for this type of story, and it really played into the story's plot. I highly recommend it as a read. ( )
  historybookreads | Jul 26, 2021 |
I read much of this on Mother's Day, which seemed very appropriate. The three women at the heart of the book are deeply etched. I'm sure they'll stay in my mind. This is simply an excellent book; it's been a while since one pulled me along as strongly. ( )
  HenrySt123 | Jul 19, 2021 |
Brutally honest. A bit chessy ending. ( )
  kakadoo202 | Jul 8, 2021 |
Emma Donoghue packs a lot into this book that only spans a few days in a maternity ward in 1918 Ireland.

Perfect for fans of CALL THE MIDWIFE, Donoghue offers what is clearly a well-researched, detailed look at medical maternity care during the pandemic. It's a fascinating snapshot of life at the time, and the author has managed once again to build an entire world that primarily focuses on one room - a makeshift maternity ward big enough to hold three beds - although we do have glimpses of life outside the hospital.

Despite a clearly grey, dismal situation for all the characters, our main character Julia still manages to bring a sense of hope and caring. Nearly all the characters are really well fleshed out and the plot moves very quickly. The prose is lovely, but the dialogue is not punctuated (so it might take some getting used to.)

For some readers, the timing might be unfortunate (she wrote this in 2018, the centennial of the 1918 pandemic), so if you're weary of everything pandemic related, put this on your TBR shelf for later. For me, I found it a compelling contrast to current medical care (and how, despite advances in medicine, we still found ourselves with over crowded wards and locked down hospitals.)

What I didn't like:
The book came to a quick (and maybe a little unsatisfying) ending. Also, the relationship that developed near the end of the book didn't feel necessary or authentic - it rather popped up out of the blue, so maybe it just caught me off guard, but I don't know that it added to the plot,

Overall:
I love historical fiction, particularly those set in WWII with really strong female characters, so this fits the bit. This is a story about resilience, and it was heartbreaking and grim and yet beautiful. ( )
  jenncaffeinated | Jul 4, 2021 |
Es mostren 1-5 de 63 (següent | mostra-les totes)
Sense ressenyes | afegeix-hi una ressenya

» Afegeix-hi altres autors

Nom de l'autorCàrrecTipus d'autorObra?Estat
Emma Donoghueautor primaritotes les edicionscalculat
Emma LoweNarradorautor secundarialgunes edicionsconfirmat
Wood, SarahDissenyador de la cobertaautor secundarialgunes edicionsconfirmat
Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Llocs importants
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Esdeveniments importants
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Epígraf
Dedicatòria
Primeres paraules
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Still hours of dark to go when I left the house that morning.
Citacions
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
She doesn't love him unless she gives him twelve.
Guilt was the sooty air we breathed these days.
It's like a secret code, Bridie Sweeney said with pleasure. Red to brown to blue to black.
It suddenly struck me as perverse that someone was said to have grown up in a home only if she had no real home.
That's what influenza means, she said. Influenza delle stella--the influence if the stars. Medieval Italians thought the illness proved that the heavens were governing their fates, that people were literally star-crossed.
Darreres paraules
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
(Clica-hi per mostrar-ho. Compte: pot anticipar-te quin és el desenllaç de l'obra.)
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Llengua original
Informació del coneixement compartit en neerlandès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
CDD/SMD canònics

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès

No n'hi ha cap

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Dreceres

Cobertes populars

Valoració

Mitjana: (4.07)
0.5
1 2
1.5
2 6
2.5 1
3 21
3.5 26
4 111
4.5 28
5 57

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 160,496,447 llibres! | Barra superior: Sempre visible