IniciGrupsConversesExploraTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.
Hide this

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

Each Night Was Illuminated de Jodi Lynn…
S'està carregant…

Each Night Was Illuminated (edició 2022)

de Jodi Lynn Anderson (Autor)

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaMencions
1511,229,194 (3)1
With writing that sparks off the page, New York Times bestselling author Jodi Lynn Anderson tells a story of saints and floods, secrets and truths, rage and love--and the bravery it takes to bet your whole life on a new kind of hope. The day the train fell in the lake, Cassie stopped believing in much of anything, despite growing up in a devout Catholic family. Then she set her mind to forgetting the strange boy named Elias who was with her when it happened. When Elias comes back to town after many years away, Cassie finds herself talked into sneaking out at night to follow him ghost-hunting--though she knows better than to believe they will find any spirits. Still, the more time she spends with Elias--with his questions, his rebelliousness, his imagination that is so much bigger than the box she has made for herself--the more Cassie thinks that even in a world that seems broken beyond repair, there just may be something worth believing in. An unmissable novel for fans of Nina LaCour and Jandy Nelson!  … (més)
Membre:vpor1222
Títol:Each Night Was Illuminated
Autors:Jodi Lynn Anderson (Autor)
Informació:Quill Tree Books (2022), 256 pages
Col·leccions:La teva biblioteca
Valoració:
Etiquetes:to-read

Informació de l'obra

Each Night Was Illuminated de Jodi Lynn Anderson

Cap
S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

» Mira també 1 menció

This was an interesting and strange novel. We start the book at the end and then switch to the beginning of the story where Cassie and Elias meet. The town that Cassie lives in is very easily swayed by the opinions of one priest, which is frustrating but not unbelievable. Elias is great and the nun was funny and sassy but I found myself skimming over paragraphs and then having to go back and re-read them. Overall, the story was interesting and I would read more books from Jodi Anderson in the future. ( )
  Shauna_Morrison | Sep 25, 2022 |
Sense ressenyes | afegeix-hi una ressenya
Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Llocs importants
Esdeveniments importants
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Epígraf
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
If you wish to rise, begin by descending.--Saint Augustine
Dedicatòria
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
For Mark
Primeres paraules
Citacions
Darreres paraules
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Llengua original
CDD/SMD canònics
LCC canònic

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès

Cap

With writing that sparks off the page, New York Times bestselling author Jodi Lynn Anderson tells a story of saints and floods, secrets and truths, rage and love--and the bravery it takes to bet your whole life on a new kind of hope. The day the train fell in the lake, Cassie stopped believing in much of anything, despite growing up in a devout Catholic family. Then she set her mind to forgetting the strange boy named Elias who was with her when it happened. When Elias comes back to town after many years away, Cassie finds herself talked into sneaking out at night to follow him ghost-hunting--though she knows better than to believe they will find any spirits. Still, the more time she spends with Elias--with his questions, his rebelliousness, his imagination that is so much bigger than the box she has made for herself--the more Cassie thinks that even in a world that seems broken beyond repair, there just may be something worth believing in. An unmissable novel for fans of Nina LaCour and Jandy Nelson!  

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Cobertes populars

Dreceres

Valoració

Mitjana: (3)
0.5
1
1.5
2
2.5
3 2
3.5
4
4.5
5

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 180,321,696 llibres! | Barra superior: Sempre visible