IniciGrupsConversesMésTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.
Hide this

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

Het laatste orakel de James Rollins
S'està carregant…

Het laatste orakel (edició 2011)

de James Rollins

Sèrie: Sigma Force (5)

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaMencions
1,656577,732 (3.86)61
An ancient relic, a murdered man, an international think tank of scientists known as the Jasons who have discovered a way to bioengineer autistic children, and a plot to wipe out a quarter of the world's population have two men racing against time to solve a mystery that dates back to the first famous oracle of history--the Greek Oracle of Delphi.… (més)
Membre:MarioJJC
Títol:Het laatste orakel
Autors:James Rollins
Informació:Amsterdam Poema Pockets 2011
Col·leccions:La teva biblioteca
Valoració:
Etiquetes:No n'hi ha cap

Detalls de l'obra

The Last Oracle de James Rollins

S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

» Mira també 61 mencions

Es mostren 1-5 de 58 (següent | mostra-les totes)
A good action thriller with historical tie-ins. Just my kinda thing. Fans of Scott Mariani or Steve Berry will enjoy. ( )
  adam.currey | Jul 4, 2019 |
There is always a steady stream...well more like a torrent...of action in these novels. This time the action was more balanced with the plot...making it more of a page-turning read. I don't know how much time James Rollins puts into research before starting one of these books but it must be considerable. Sigma Force novels are formulaic, but the formula always works. You have ancient history... new mystery...and a bunch of bad guys that always get their "just rewards" in the end. You find that you will become very attached to the characters, both old and new. James Rollins is a great storyteller and I love his books. ( )
  Carol420 | Mar 17, 2019 |
I really wish there was a rating for good writing but plot not for me. Gave it a two because I love Rollins book but sometimes a plot just doesn't catch me and then I spend the whole book thinking about the things which bother me. I can see a lot of Rollin's fans loving it but not for me. ( )
  CSDaley | Mar 28, 2018 |
A fast-moving novel with a truly intriguing plot, The Last Oracle achieves what might seem impossible—making Greece’s oracles real and relevant to the present time, without veering into fantasy or simplistic adventure. There’s a nice blend of modern world politics, ancient world history, and world-spanning geography. There’s a growing threat that just might promise Armageddon. And there’s a pleasing collection of characters—the novel's clearly built on a series, but it's easy to read on its own. The Last Oracle is a thoroughly enjoyable adventure, a cleverly plotted mystery, a nicely intriguing commentary on the post-WWII world, and a really good read.

Disclosure: I borrowed it from the book bank. ( )
  SheilaDeeth | Jul 12, 2017 |
Loved it! As all of his work! ( )
  Deankut | Sep 26, 2016 |
Es mostren 1-5 de 58 (següent | mostra-les totes)
Sense ressenyes | afegeix-hi una ressenya
Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Llocs importants
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Esdeveniments importants
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Epígraf
Dedicatòria
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
To Shay and Bryce, because you both rock
Primeres paraules
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Ancient Greeks, with their pantheon of gods, held an abiding belief in the powers of prophecy.
Citacions
Darreres paraules
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Llengua original
CDD/SMD canònics

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès

No n'hi ha cap

An ancient relic, a murdered man, an international think tank of scientists known as the Jasons who have discovered a way to bioengineer autistic children, and a plot to wipe out a quarter of the world's population have two men racing against time to solve a mystery that dates back to the first famous oracle of history--the Greek Oracle of Delphi.

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Autor amb llibres seus als Crítics Matiners de LibraryThing

El llibre de James Rollins The Last Oracle estava disponible a LibraryThing Early Reviewers.

Dóna't d'alta per obtenir una còpia prèvia a canvi d'una ressenya.

Dreceres

Cobertes populars

Valoració

Mitjana: (3.86)
0.5
1 4
1.5
2 12
2.5 2
3 79
3.5 28
4 154
4.5 9
5 76

Recorded Books

Una edició d'aquest llibre ha estat publicada per Recorded Books.

» Pàgina d'informació de l'editor

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 157,283,138 llibres! | Barra superior: Sempre visible