IniciGrupsConversesExploraTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.
Hide this

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

Real Christianity de Bob Beltz
S'està carregant…

Real Christianity (edició 2006)

de Bob Beltz (Autor)

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaConverses
253284,591 (4.39)Cap
Just in time for the release of Amazing Grace, the movie about the life of William Wilberforce, is this edition of his classic book from 1797, Real Christianity, paraphrased in modern language and made more accessible to contemporary readers. This is the book that helped abolish the slave trade in the United Kingdom, and called Christians to live a more authentic life of faith more than 200 years ago.  The timeless truths it contains will speak to readers in fresh ways today. Christians who eschew cultural Christianity in favor of a real faith in Christ will find the principles here thought-provoking and applicable. The social justice orientation will appeal to readers of Jim Wallis, Os Guinness, Charles Colson, Shane Claiborne, John Perkins, Bono, and Nancy Pearcy. Readers will also find the book is a good litmus test of the authenticity of their own faith.… (més)
Membre:TimKeller
Títol:Real Christianity
Autors:Bob Beltz (Autor)
Informació:Regal (2006), Edition: Rev Upd, 208 pages
Col·leccions:La teva biblioteca
Valoració:
Etiquetes:Cap

Informació de l'obra

Real Christianity: A Paraphrase in Modern English de Bob Beltz (Editor)

Cap
S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

Es mostren totes 2
Best book on the Christian Life I've ever written. If this sounds presumptious, let me clarify. After writing a number of books on the Christian life over the years, I took on the task of updating this classic, written by William Wilberforce over 200 years ago. What he had to say then was so signficant to the modern world that I undertook the task of udating. What he has to say is immensely more helpful than anything I have ever written - thus - my best book as an author does not contain an original thought! Hope you enjoy.
A must read.
  OCMCCP | Feb 8, 2011 |
The version I read, a modern translation by Bob Beltz, was rather dumbed-down, losing much of the elegance, precision and eloquence of Wiberforce's original. In retrospect, I would have preferred to read the original, even if having to pull out a dictionary now and then for the occasional archaic words. ( )
  Steve777 | Apr 18, 2009 |
Es mostren totes 2
Sense ressenyes | afegeix-hi una ressenya

» Afegeix-hi altres autors (3 possibles)

Nom de l'autorCàrrecTipus d'autorObra?Estat
Beltz, BobEditorautor primaritotes les edicionsconfirmat
Wilberforce, Williamautor principaltotes les edicionsconfirmat
Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Llocs importants
Esdeveniments importants
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Epígraf
Dedicatòria
Primeres paraules
Citacions
Darreres paraules
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Llengua original
CDD/SMD canònics
LCC canònic

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès

Cap

Just in time for the release of Amazing Grace, the movie about the life of William Wilberforce, is this edition of his classic book from 1797, Real Christianity, paraphrased in modern language and made more accessible to contemporary readers. This is the book that helped abolish the slave trade in the United Kingdom, and called Christians to live a more authentic life of faith more than 200 years ago.  The timeless truths it contains will speak to readers in fresh ways today. Christians who eschew cultural Christianity in favor of a real faith in Christ will find the principles here thought-provoking and applicable. The social justice orientation will appeal to readers of Jim Wallis, Os Guinness, Charles Colson, Shane Claiborne, John Perkins, Bono, and Nancy Pearcy. Readers will also find the book is a good litmus test of the authenticity of their own faith.

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Cobertes populars

Dreceres

Valoració

Mitjana: (4.39)
0.5
1
1.5
2
2.5 1
3
3.5
4 5
4.5 2
5 6

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 166,303,100 llibres! | Barra superior: Sempre visible