IniciGrupsConversesMésTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.
Hide this

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

Poppleton de Cynthia Rylant
S'està carregant…

Poppleton (edició 1997)

de Cynthia Rylant

Sèrie: Poppleton (book 1)

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaMencions
683925,279 (4)5
Poppleton the pig makes a friend, reads a library book about adventure, and helps a sick friend get better.
Membre:kschaff
Títol:Poppleton
Autors:Cynthia Rylant
Informació:Blue Sky Press (1997), Paperback, 56 pages
Col·leccions:Teaching books (no checkout)
Valoració:
Etiquetes:No n'hi ha cap

Detalls de l'obra

Poppleton de Cynthia Rylant

No n'hi ha cap
S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

» Mira també 5 mencions

Es mostren 1-5 de 9 (següent | mostra-les totes)
Recommended by Anne B.

Poppleton is a city pig who got tired of city life and moved to a small house in a small town. He makes friends with his neighbor, Cherry Sue (a llama), goes to the library, and helps his friend Fillmore (a goat) through an illness.

In the vein of Frog and Toad by Arnold Lobel. ( )
  JennyArch | May 13, 2019 |
25 months - We borrowed this one from the library and O enjoyed it, we've read it many times. I will have to borrow more of these. They will also make for good early reading books. ( )
  maddiemoof | Oct 20, 2015 |
2280
  BRCSBooks | Sep 20, 2014 |
This is the first book in a funny and silly series for early readers. Poppleton the pig is new in town. After initial awkwardness, he becomes fast friends with his neighbor Cherry Sue, develops a library ritual, and tries to help a friend make his medicine more palatable.

Curriculum: the books offer hilarious models for etiquette, negotiating with friends, and problem solving.

Rylant, C. & Teague, M. (1997). Poppleton. New York: Blue Sky Press.
  AMQS | Jul 16, 2012 |
What a great and funny beginners chapter book. It could help children open up and talk about things and maybe help them want to read and help others. A pig name Poppleton lives in the country and has many friends that teach him different ways to handle certain situations that he is going through. ( )
  emleonard | Feb 7, 2012 |
Es mostren 1-5 de 9 (següent | mostra-les totes)
Sense ressenyes | afegeix-hi una ressenya

Pertany a aquestes sèries

Poppleton (book 1)
Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Informació del coneixement compartit en anglès. Modifica-la per localitzar-la a la teva llengua.
Llocs importants
Esdeveniments importants
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Epígraf
Dedicatòria
Primeres paraules
Citacions
Darreres paraules
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Llengua original
CDD/SMD canònics

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès (1)

Poppleton the pig makes a friend, reads a library book about adventure, and helps a sick friend get better.

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Dreceres

Cobertes populars

Valoració

Mitjana: (4)
0.5
1
1.5
2 1
2.5
3 7
3.5 1
4 17
4.5 1
5 9

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 160,385,171 llibres! | Barra superior: Sempre visible