IniciGrupsConversesMésTendències
Cerca al lloc
Aquest lloc utilitza galetes per a oferir els nostres serveis, millorar el desenvolupament, per a anàlisis i (si no has iniciat la sessió) per a publicitat. Utilitzant LibraryThing acceptes que has llegit i entès els nostres Termes de servei i política de privacitat. L'ús que facis del lloc i dels seus serveis està subjecte a aquestes polítiques i termes.
Hide this

Resultats de Google Books

Clica una miniatura per anar a Google Books.

There's Nothing in the Middle of the Road…
S'està carregant…

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead… (1997 original; edició 2010)

de Jim Hightower

MembresRessenyesPopularitatValoració mitjanaMencions
178No n'hi ha cap116,255 (3.72)2
No one in politics today can tell a story like Jim Hightower does, bringing home a hard-hitting message, yet keeping his audience doubled up with laughter. You may have heard one of his many speeches, frequently covered by C-SPAN, or you may have heard him weekdays on his nationally syndicated radio program, Hightower Radio: Live from the Chat & Chew. In the tradition of Mark Twain and Will Rogers, he skewers the powers-that-be in our country on behalf of what he calls the powers-that-ought-to-be - America's workaday majority. Now he's concentrated his political outrage and irreverent humor in this important book. Hightower whacks the conventional wisdom right upside the head, daring to point out that not only is class war raging across America, but it's being waged by the powerful and privileged against the middle class. The "ism" that we have to worry about is not socialism, he argues, but corporatism - a rising phenomenon that he documents here in detail, naming names.This book is rich in personal anecdotes and well-researched facts, and it's sprinkled throughout with Hightower's tell-it-like-it-is characterizations of the high-and-mighty.… (més)
Membre:pgSundling
Títol:There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos: A Work of Political Subversion
Autors:Jim Hightower
Informació:HarperCollins e-books, Kindle Edition, 336 pages
Col·leccions:La teva biblioteca
Valoració:*****
Etiquetes:No n'hi ha cap

Detalls de l'obra

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos: A Work of Political Subversion de Jim Hightower (1997)

S'està carregant…

Apunta't a LibraryThing per saber si aquest llibre et pot agradar.

No hi ha cap discussió a Converses sobre aquesta obra.

» Mira també 2 mencions

Sense ressenyes
Sense ressenyes | afegeix-hi una ressenya
Has d'iniciar sessió per poder modificar les dades del coneixement compartit.
Si et cal més ajuda, mira la pàgina d'ajuda del coneixement compartit.
Títol normalitzat
Títol original
Títols alternatius
Data original de publicació
Gent/Personatges
Llocs importants
Esdeveniments importants
Pel·lícules relacionades
Premis i honors
Epígraf
Dedicatòria
Primeres paraules
Citacions
Darreres paraules
Nota de desambiguació
Editor de l'editorial
Creadors de notes promocionals a la coberta
Llengua original
CDD/SMD canònics

Referències a aquesta obra en fonts externes.

Wikipedia en anglès (2)

No one in politics today can tell a story like Jim Hightower does, bringing home a hard-hitting message, yet keeping his audience doubled up with laughter. You may have heard one of his many speeches, frequently covered by C-SPAN, or you may have heard him weekdays on his nationally syndicated radio program, Hightower Radio: Live from the Chat & Chew. In the tradition of Mark Twain and Will Rogers, he skewers the powers-that-be in our country on behalf of what he calls the powers-that-ought-to-be - America's workaday majority. Now he's concentrated his political outrage and irreverent humor in this important book. Hightower whacks the conventional wisdom right upside the head, daring to point out that not only is class war raging across America, but it's being waged by the powerful and privileged against the middle class. The "ism" that we have to worry about is not socialism, he argues, but corporatism - a rising phenomenon that he documents here in detail, naming names.This book is rich in personal anecdotes and well-researched facts, and it's sprinkled throughout with Hightower's tell-it-like-it-is characterizations of the high-and-mighty.

No s'han trobat descripcions de biblioteca.

Descripció del llibre
Sumari haiku

Dreceres

Cobertes populars

Valoració

Mitjana: (3.72)
0.5
1
1.5
2
2.5 1
3 6
3.5 1
4 7
4.5
5 3

Ets tu?

Fes-te Autor del LibraryThing.

 

Quant a | Contacte | LibraryThing.com | Privadesa/Condicions | Ajuda/PMF | Blog | Botiga | APIs | TinyCat | Biblioteques llegades | Crítics Matiners | Coneixement comú | 156,964,510 llibres! | Barra superior: Sempre visible